FOTOD | Üle-eestilise 3×3 korvpallisarja lõppvõistlusel osales üle 400 noore

-6.-7. klasside poiste esikolmik | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval, 27. märtsil peeti Pärnu Spordihallis Eesti Koolispordi Liidu Sportland 3×3 korvpallisarja lõppvõistlus. Finaali oli kohale tulnud üle 400 noore 94 võistkonnast.

SUUR FOTOGALERII!

Eesti suurima korvpallisarja eelvõistlused toimusid igas maakonnas, lisaks peeti eraldi võistlus Tallinna koolidele. Kokku osales sarjas üle 1600 võistleja rohkem kui 350-st võistkonnast, kirjutab Basket.ee.

Finaali pääsesid kõikide etappide kaks parimat võistkonda mõlemas vanuseklassis (4.-5. klass ja 6.-7. klass) nii poiste kui tüdrukute arvestuses. Lisaks kutsuti finaalvõistlusele mõned täiendavad võistkonnad maakondadest, kus konkurents oli suurem.

4.-5. klassi tütarlaste arvestuses võttis finaalturniirist osa 18 võistkonda, kes jaotati kahte viiesesse ja kahte neljasesse alagrupi. Iga grupi kaks paremat jõudsid play-offi. Veerandfinaalis olid võidukad Rapla Vesiroosi Kool, Vändra Gümnaasium, Linnamäe Vene Lütseum ja Rapla Kesklinna Kool.

Vesiroosi neiud alistasid poolfinaalis Vändra napilt 9:8 ja teises poolfinaalis oli Linnamäe 8:5 parem Rapla Kesklinna Koolist. Finaalis panid enda paremuse maksma Vesiroosi Kooli õpilased 9:3. Kolmanda koha teenis poolfinaalis võitjatele kaotanud Vändra, kes alistas Rapla Kesklinna Kooli 9:4.

Tulemused

Noormeeste 4.-5. klasside arvestuses oli Pärnusse kohale sõitnud koguni 29 meeskonda, kes jagati kuute alagruppi. Nelja tugevaima alagrupi võitjad (alagrupid moodustati üldreitingu alusel, toim.) pääsesid otse veerandfinaali (Rakvere Gümnaasium, Saku Gümnaasium, Kohila Gümnaasium ja Valjala Põhikooli I võistkond). Kaheksandikfinaalis mängisid seega esimese nelja alagrupi teised ja kaks parimat ülejäänud kahest alagrupist.

Finaali purjetasid lõpuks Rakvere Gümnaasium ja Keila Kool. Paremat minekut näitas Keila ja võttis Sportland 3×3 meistritiitli tulemusega 13:7. Kolmanda koha kohtumises oli Tallinna Saksa Gümnaasium 19:10 parem Valjala Põhikooli I võistkonnast.

Tulemused

Tütarlaste 6.-7. klasside arvestuses oli kohal 19 võistkonda. Neljast alagrupist pääses veerandfinaali kaks parimat. Eriti suure esindusega oli tüdrukute vanemas vanuseklassis esindatud Tallinna Linnamäe Vene Lütseum, kelle kõik neli satsi jõudsid ka kaheksa parema hulka. Veel enam – finaalis mängisidki omavahel Linnamäe kooli I ja II võistkond. Tulemusega 8:3 tuli sarja meistriks Linnamäe I võistkond. Kolmanda koha mängus võitis Tallinna Arte Gümnaasium Rapla Kesklinna Kooli 17:9.

Tulemused

6.-7. klassi poiste võistlusest võttis osa 28 meeskonda. Sarnaselt noorema vanuseklassiga, jõudsid nelja kõrgema reitinguga alagrupi võitjad otse veerandfinaali, kes said endale vastased kaheksandikfinaalidest. Finaal oli Rae valla siseasi, sest vastamisi läksid Vaida Põhikool ja Jüri Gümnaasium. Vaida pikad ja oskuslikud mängijad võtsid kindla 13:6 võidu. Pronksmedalid said kaela Rakvere Reaalgümnaasiumi poisid, kes alistasid konkurendid naaberlinna Kunda meeskonnast 9:7.