Gregor Kuuba on hooaja avamängude põhjal kujunemas Livorno üheks võtmemängijaks

-Gregor Kuuba | Foto: Pallacanestro Don Bosco Livorno Facebook

Pühapäeval alustas Itaalia tugevuselt neljandas liigas (Serie C Gold) pärast mõnigast koroonaviirusest tingitud pausi mänge Gregor Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco, kes esimesest kahest voorust sai kirja ühe võidupunkti.

Livorno meeskonna sotsiaalmeediast lähtub, et hooaja avamängus alistas Livorno tänu kahele tugevale veerandajale võõrsil 84:62 (26:12, 11:22, 20:8, 25:22) Lucca. Kui külaliste algedu sulas poolaja lõpuks kolmele punktile, tõi Livorno peatreener Marco Aprea teise poolaja alguses taas Gregor Kuuba väljakule ning kõva kaitse tulemuse mängiti otsustavaks veerandajaks sisse turvaline edu.

Gregor Kuuba (17a/197cm) tõusis Livorno resultatiivseimaks 13 punktiga. Dario Mazzantini ja Allan Ivan Onojaife lisasid kumbki 12 silma. Kahekohalise punktisummani jõudsid koguni 6 Livorno mängumeest.

Kolmapäeval kohtus Livorno kohaliku derby raames koduväljakul Pielle meeskonnaga ning pidi õnnetu viimase veerandaja tõttu vastu võtma napi 76:79 (21:20, 20:28, 28:13, 7:18) kaotuse. Suurepärase kolmanda veerandaja järel suudeti viimase kümne minutiga visata vaid 7 punkti ning kuigi lõpusekunditel oli väljakuperemeestel variandid, lõpetas meeskonna ühe liidri Luca Malfatti pallikaotus kaks sekundit enne lõpuvilet kodumeeskonna võidulootused.

Tommaso Ense tõi Don Bosco ridades 15 punkti, Luca Malfatti lisas 14 ning Gregor Kuuba 12 silma. Allan Ivan Onojaife korjas 11 punkti kõrvale koguni 20 lauapalli.

Järgmises voorus kohtub Livorno (1-1) laupäeval, 13. märtsil, Joonas Riismaa endise koduklubi Montalega (1-1).