Hooaja parima mängu teinud Sutt aitas koduklubi võidule Timberwolvesi üle

-Saimon Sutt | Foto: Siim Semiskar

Austria kõrgliigas teenis laupäeval võidulisa Saimon Suti koduklubi Oberwarti Gunners, kes alistas võõral väljakul Viini Timberwolvesi lisaaja järel 92:90 (20:19, 20:19, 14:16, 25:25, 13:11).

Kohtumine kulges äärmiselt tasavägiselt ja suuremaks kui kaheksa punkti ei läinud vahe kordagi. Suti 2+1 rünnak minut ja 46 sekundit enne neljanda veerandaja lõppu viis Gunnersi kolme punktiga ette, kuid Timberwolvesi poolelt vastas Jonas John tabava kaugviskega ning normaalaja lõpuks oli seis viigis 79:79. Ka lisaaeg möödus pingelises punkt-punkti heitluses, ent külalistel õnnestus viimastel minutitel siiski napist edust kinni hoida. Lõpusekunditel üritas Jakob Szkutta Timberwolvesist veel kaugviset, kuid see ei tabanud.

Algviisikus alustanud Sutt viibis väljakul enam kui 33 minutit ning viskas selle ajaga 14 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 0/4, vabavisked 4/5), mis tähistab tema isiklikku rekordit Austria kõrgliigas. Lisaks jäi tema arvele 4 lauapalli, 5 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, üks blokeeritud pealevise, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Üleplatsimeheks kerkis eestlase meeskonnakaaslane Renato Poljak 23 silmaga, Sutiga võrdselt 14 punkti viskas ka Eric Katenda. Timberwolvesi poolel oli resultatiivseim Jakob Szkutta 21 punktiga.

Oberwarti Gunnersil on nüüd kirjas kolm võitu ja üks kaotus, millega turniiritabelis hoitakse kolmandat kohta.