Hugo Erkmaa mängis end debüütmängus meeskonna põhitegijate hulka

-Hugo Erkmaa | Foto: Siim Semiskar

Käesolevat hooaega KA Tallinna Kalevi ridades alustanud Hugo Erkmaa tegi pühapäeval Itaalia tugevuselt kolmandas liigas (Serie B) õnnestunud debüüdi, kuid uut koduklubi Avellino Scandonet siiski võidule aidata ei suutnud. Samas liigas pallis 20-aastane tagamängija ka kahel eelmisel hooajal, esindades Napoli Basketi ja Firenze värve.

Kodus mänginud Avellino (1-4) pidas hooaega paremini alustanud Rooma Luissi (3-2) mängutempos vastu kolm esimest veerandaega, mil tabloo näitas külaliste 49:47 paremust. Otsustava mänguperioodi alguses tegid roomlased 4 minutiga 14:0 spurdi ning võtsid 73:61 (19:10, 15:20, 15:17, 24:14) võidu. Protokollist jäid mängu käiku enim mõjutanud faktoritena silma Avellino 19 pallikaotust ning külaliste 65%-line kahepunktivisete tabavus.

Kui eelmist Itaalia-hooaega alustas Erkmaa 7-punktilise esitusega, siis sel korral sai  algviisiku alustanud 194-sentimeetrine mängumees meeskonda aidata 30 minutit, kirjutades enda nimele 9 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 1/1, vabavisked 2/2), 5 lauapalli, ühe vaheltlõike ning 3 pallikaotust. Võrdselt skoorinud Avellino parimaks kerkis Domenico Marzaioli 10 silmaga. Üleplatsimehena tõi Francesco Infante Rooma klubi kasuks 19 punkti.

D-alagrupis 1 võidu ja 5 kaotusega tabeli lõpuosas paiknev Avellino kohtub 3. novembril liiga 7. voorus Corato Adriatica Industriale Basketiga (3-3).