INTERVJUU | Sander Raieste kokkupõrgetest Baskonias, hooaja teise poole sähvatusest ja koondisesuvest

-Sander Raieste | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti korvpallikoondislase Sander Raieste jaoks oli lõppenud hooaeg üsna keeruline, kui hooaja esimene pool kulges põlveoperatsioonist taastudes. Enne kui 23-aastane ja 204 cm pikkune eestlane platsile tagasi sai, pidi ta käima veel korra lõikuslaual, kuna selgus, et paranemine polnud päris loodetult kulgenud. Samal ajal olid Baskonias keerulised ajad, mis päädisid karmi käega peatreeneri Duško Ivanovici vallandamisega. Lõpuks purjetas klubi Hispaania kõrgliigas poolfinaali, kus jäädi 0-3 alla hilisemale võitjale Madridi Realile. Euroliigas jäädi ühena esimestest play-off’ist välja.

Hispaania kõrgliigas lõpuks 11 kohtumist ja Euroliigas 10 mängu kirja saanud Raieste hooaja tipphetk oli 8. märtsi võidumäng tänavu teist korda järjest Euroliiga võitjaks kroonitud Istanbuli Anadolu Efesi vastu. Meie mees pandi väljakule kolmanda veerandi viimastel sekunditel, misjärel mängis ta kogu viimase perioodi ja lõpetas oma Euroliiga karjääri rekordit tähistava 11 punktiga (kolmesed 3/3). Ülejäänud kohtumistes oli Raieste roll samuti episoodiline ja üsna ettearvamatu, kuid meie meest see lõpuks ei morjendanud.

Korvpall24 portaal tegi Raiestega pikemalt juttu juuni keskel korvpallikodus, kus meie eelmise hooaja ainus Euroliiga mees tegi esialgu platsi kõrval kergemaid harjutusi. Saime teada, et põlv teda õnneks enam seganud pole ning plaanides on täies mahus EM-finaalturniiriga kulmineeruv koondisesuvi kaasa teha. Klubi poole pealt uurisime, kas hundipassi saanud treener Ivanovic oli ka kaadri taga sama äkiline, kui telekast paistis, miks Baskonia suurimad staarid kohati väga tujutult mängisid ning mis Raiestet ja Baskoniat uuel hooajal ees ootab.