Kaotustelainel Baskoniat ootab ees kodumäng, kus Kotsaril saavad tsentri positsioonil käed-jalad tööd täis olema

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: EPA/Scanpix

Euroliigas võtab Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi vastu valitseva meistri. Neli järjestikust kohtumist eurosarjas kaotanud ning turniiritabelis 7.-8. kohta hoidev Baskonia (11-9) võõrustab reede õhtul 9.-11 positsiooni jagavat Istanbuli Anadolu Efesit (10-10).

Istanbuli klubi peatreener on legendaarne 56-aastane Ergin Ataman, kes on klubi juhendanud alates 2017. aastast. Ataman on viinud Anadolu Efesi Euroliiga tippu ning viimasel kahel hooajal Euroliiga meistriks. Mullu lõpetas Istanbuli Anadolu Efes (16-12) Euroliiga põhiturniiri kuuendana ja seda paljuski tänu sellele, et Venemaa klubid sarjast eemaldati. Käimasoleval hooajal pole valitseva meistri mäng hästi sujunud. Hetkel hoitakse turniiritabelis 10 võidu ja 10 kaotusega 9.-11. positsiooni.

Istanbuli klubile on raskusi põhjustanud vigastused. Pikalt pidi meeskond hakkama saama ilma 30-aastase Shane Larkinita. Nüüd on Efesi võtmemängija tagasi ja saanud sel hooajal nelja mänguga kirja keskmiselt 23,5 minutiga 10,8 punkti, 4 lauapalli, 2,8 tulemuslikku söötu ja ühe vaheltlõike. Suurepärases hoos on aga läbi hooaja olnud Moskva CSKA-st Istanbuli siirdunud 32-aastane Will Clyburn, kes on keskmiselt 32,5 minutiga visanud 17,5 punkti, hankinud 5,9 lauapalli ja jaganud 2,2 resultatiivset söötu. Tema kõrval on meeskonda tassinud ka 29-aastane ja kahel korral Euroliiga finaali parimaks mängijaks tunnistatud Vasilije Micic, kes on visanud keskmiselt 34 minutiga 17,4 silma, võtnud 3,4 lauapalli ja andnud 6,2 tulemuslikku söötu.

Korvi on Kotsaril vastas kogenud 36-aastane vanameister Bryant Dunston ja 33-aastane Tibor Pleiss. Mõlemad mehed on Türgi klubiga tulnud kahel korral Euroliiga meistriks ning olnud võistkonnas olulises rollis. Sel hooajal on Dunstoni roll Euroliigas olnud väiksem kui varasemalt ning ta on keskmiselt 12 minutiga saanud kirja 3 punkti ja võtnud 2,7 lauapalli. Pleiss on visanud 16 minutiga keskmiselt 6,5 silma ja hankinud 3,1 lauapalli. Efesi eesliinis madistab ka 26-aastane Ante Žižic, kelle arvele on jäänud 14 minutiga keskmiselt 6 punkti ja 3,3 lauapalli.

Türgi meistriliigas on Istanbuli Anadolu Efes (11-5) viiendal kohal. Baskonia (13-4) on Hispaania meistriliigas neljandal positsioonil. Euroliigas on neli järjestikust kohtumist kaotanud Baskonia (11-9) jagamas Tel Avivi Maccabiga (11-9) 7.-8. kohta. Kaks mängu järjest vastase paremust tunnistanud Istanbuli Anadolu Efes (10-10) on Euroliigas 9.-11. positsioonil.

Kodusaalis head minekut näidanud Baskonia on kaotanud oma toetajate ees seni peetud kümnest mängust vaid kaks. Istanbuli klubi seevastu on võõrsil suutnud võita neli kohtumist kümnest. Optibeti koefitsiendimeistrid näevad reedese mängu eel, et kohtumise favoriit on siiski võõrsil mängiv valitsev meister Istanbuli Anadolu Efes. Nende ridade kirjutamise hetkel on Türgi klubi võidukoefitsient 1,67 ja eestlaste koduklubil 2,2.

Baskonia järgmine vastane Euroliigas on viimasel kohal paiknev Milano (6-14), kellega minnakse võõrsil 31. jaanuaril.

Koefitsiendid: Optibet