Kaspar Kitsing jõudis vahegrupi kaotusmängus kahekohalise punktisummani

-Kaspar Kitsing | Foto: Basket Mestre 1958 Facebook

Itaalia tugevuselt kolmandas liigas (Serie B) on selja taga esimesed kaks vahegrupi vooru. Kui Mait Petersoni leivaisa Agrigento Fortitudo võitis mõlemad kohtumised, siis uues koduklubis korralikult mänguaega teeniv Kaspar Kitsing sai võidurõõmu maitsta vaid vahegrupi avavoorus.

Pühapäevases avavoorus kohtus Mestre Basket koduväljakul Civitanova Marche Virtuse meeskonnaga ning sai raske 81:77 (16:31, 15:14, 27:10, 23:22) võidu. Avaveerandaja järel 15-punktilisse kaotusseisu jäänud Mestre võitles enda tugeva kolmanda veerandajaga mängu tagasi ning väljakuperemeestele tagasid võidu viigiseisul Mauro Pintoni vabavisked 4 sekundit enne mängu lõppu.

Vahetusest sekkunud Kaspar Kitsing viibis väljakul 31 minutit ning kogus 4 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/4), 3 lauapalli, ühe korvisöödu, vaheltlõike ja isikliku vea. Mauro Pinton viskas meeskonna parimana 17 silma, Stefano Spizzichini lisas 14 punkti. Külaliste ridades oli hea viskepäev Simone Rocchil, kes 40 mänguminutiga kostitas vastaseid 27 punktiga.

Kolmapäeval peetud teise vooru mängus tuli Mestrel võõrsil alla vanduda vahegrupi keskel paiknevale Jesi Basketile 64:69 (8:15, 18:19, 20:9, 18:26). Lauas hätta jäänud (34:39 / ründelaud 4:15) külalised tegid taas korraliku kolmanda veerandaja ning juhtisid enne otsustavat mänguperiood kolme punktiga, kuid kodumeeskonna 6 kaugviset viimase kümne minutiga olid liiast.

Mestre ridades tõusis Marco Lazzaro 11 punktiga resultatiivseimaks. Kaspar Kitsing viskas 24 minutiga 10 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 1/4, vabavisked 1/2), lisas 3 lauapalli, ühe korvisöödu ning korjas kaks isiklikku viga. Kitsinguga sarnase punktisumma said kirja ka Stefano Spizzichini, Filippo Fazioli ja Niccolo Rinaldi. Jesi tulemuslikeim Noah Giacche tõi 17 silma, Massimiliano Ferraro lisas 13 punkti ja 10 lauapalli.

Agrigento sai avavoorus võõrsil küll ühe veerandajavõidu, ent sellest piisas 86:83 (20:22, 18:18, 25:17, 23:26) eduks Fiorenzuola vastu. Kuigi külalised patustasid 17 pallikaotusega, tabati 13 kaugviset, millest viimane osutus Alessandro Grande käe läbi 4 sekundit enne kohtumise lõppu võiduviskeks.

Algviisikus alustanud Mait Peterson sai mänguaega 9 minutit, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 1/2, vabavisked 2/4), hankis 5 lauapalli ning tegi ühe vaheltlõike. Agrigento resultatiivseim oli Giovanni Veronesi 21 punkti ja 7 lauapalliga. Albano Chiarastella kogus 14 punkti kõrvale koguni 20 lauapalli. Fiorenzuola ridades kerkis üleplatsimeheks Marco Timperi 22 silmaga.

Teise vooru mängus kohtusid omavahel Petersoni ja Koršunovi koduklubid, kust võitjana väljus kodumeeskond Agrigento 74:61 (18:15, 20:19, 17:13, 19:14). Giovanni Veronesi tõi Agrigentole 18 silma, Mohamed Toure Cremona kasuks 16 punkti. Mait Peterson kätt valgeks ei saanud.