fbpx
Close

Kaspar Treier enne duelli Veidemaniga: treenerid tulid küsima, mida ma tema kohta tean

-Kaspar Treier | Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

-Kaspar Treier | Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Sel pühapäeval toimub Itaalia korvpalli esiliigas ehk Serie A2 tasemel huvitav vastasseis, kui kohtuvad eestlaste Kaspar Treieri ja Rain Veidemani koduklubid Montegranaro (17-10) ja Udine (16-11). Tabelis on tiimid vastavalt 4. ja 5. kohal ning tõotab tulla põnev lahing.

Udine meeskond palkas hiljuti tagaliini ameeriklase Troy Caupain’i ning saab näha, kuidas see mõjub Eesti koondise ühe põhimehe mänguminutitele. Senise 26 kohtumisega on Veideman väljakul viibinud keskmiselt 30,8 minutit ja toonud 12,8 punkti, 3,7 lauapalli ja 3,2 korvisöötu, kuid viimastel kuudel on 26-aastane Haljala mees saanud kohalikust meediast ka kriitikat.

18-aastane ääremängija Kaspar Treier on Montegranaros tänavu tõusnud põhirotatsiooni ning teeninud 26 kohtumisega keskmiselt 8,2 mänguminutit, visanud 1,8 punkti ja hankinud 1,9 lauapalli.

“Ega see mäng kuidagi liiga eriline ei ole, aga eks saab naljakas olema. Võib-olla Rain ütleb mulle mängu ajal mõne sõna eesti keeles või midagi sellist. Saame näha,” kommenteeris Treier portaalile Korvpall24.ee kahe eestlase eesseisvat duelli.

Tiimid kohtusid tänavu esimest korda 23. detsembril ning siis jäi koduväljakul 79:75 peale Udine meeskond ja Veideman hiilgas selles kohtumises 24 punkti, 5 korvisöödu ja 5 lauapalliga. Treier piirdus toona vaid 2 mänguminutiga: “Me korra vist sattusime ka platsil vastamisi, kuid ma mängisin seal väga-väga vähe. Pärast mängu soovisime üksteisele häid pühi küll.”

Kuna Montegranaro ja Udine võitlevad tabelis külg-külje kõrval samade positsioonide nimel, siis hoiab Treier loomulikult Veidemani klubi tegemistel pidevalt silma peal: “Seda ma ikka teen pidevalt, et vaatan, kuidas mängud on läinud ja kuidas play-offi pääsemise seisud parasjagu on.”

Küsitlesime Treierit kaks päeva enne mängupäeva ja sel hetkel oli taktikaline ettevalmistus Udine vastu juba poole peal, kuid olulised videovaatamised seisid veel ees.

“Hetkel spetsiaalselt Veidemani kohta pole veel midagi räägitud, sest eraldi mängijate kohta videokoosolekut ei ole veel toimunud. Aga enne esimest mängu treenerid teadsid, et Veideman on eestlane ja tulid minu käest küsima, kas ma tean midagi täpsemalt tema kohta. Ma ei osanud midagi väga öelda, kuna polnud teda eriti mängimas näinud,” sõnas noormees.

Itaalias on mängutarkust omandamas terve hulk Eesti noorkorvpallureid ning Treier hoiab kõige rohkem kontakti Hugo Erkmaaga. Suhtlust on olnud ka Mikk Jurkatammega ning muidugi Arnold Mittiga, kellega ta samas klubis olles elupaika jagab.

Treieri hinnangul ongi Itaalia saanud Eesti noorte peamiseks sihtpaigaks tänu Erkmaa Korvpallikooli Suvekursusele, kus on hea võimalus ennast välisklubide noortesüsteemide jaoks ennast pildile tõsta.

“Ma arvan, et see on Eesti poistele kõige parem koht, et näidata ennast Itaalia treeneritele ja agentidele. Itaalia noortesüsteem on ka tõesti hästi arenenud, kuna siin U16 ja U18 klubides on enamuses ka välismaalased treenimas, kuna siin on reegel, et nelja aastaga saab mängija ’itaallaseks’ ehk ei võta enam ära tiimis välismaalase kohta,” selgitas Treier.

Tulles tagasi pühapäevase Montegranaro – Udine mängu juurde, siis usub Treier, et kodus mängides tuleb minna võitu hankima: “Neil ei ole väga hea seis, kuna viimased kaks mängu on kaotatud. Nad võtsid nüüd uue ameeriklase võistkonda, keda me ei tunne eriti. Eks saab raske olema, aga loodame ikka võita!”

scroll to top