fbpx
Close

Kaspar Treieri lootused Itaalia kõrgliigast võivad puruneda

Avatar
-Kaspar Treier | Foto: Siim Semiskar

Pikki aastaid Itaalias pallinud Kaspar Treier tegi suve hakul karjääriredelil suure sammu edasi, sõlmides lepingu Seria A-sse kuuluva Avellino Sidigas võistkonnaga. Viimastel päevadel on aga palju kõneainet tekitanud kuuldus, et Avellino võistkonda kimbutavad rahalised probleemid, mis võivad nad lõpuks langetada lausa madalamasse liigasse.

Kohalikud väljaanded kirjutavad, et klubi peasponsor Sidigas on aastaid maksudest kõrvale hoidunud ning tänaseks on aastatepikkused probleemid ilmsiks tulnud. Maksekohustus on sedavõrd suur, et ettevõtte omanikud kavatsevad taotleda pankroti väljakuulutamist.

Avellino võistkonnal on aga aega 12. juulini, et leida miljon eurot, mis kinnitaks nende osalemist tuleval hooajal Itaalia kõrgliigas. Kui vajaminevat summat kokku ei saada, langeks eelmisel hooajal kümnendana napilt kohamängudest välja jäänud eestlase tulevane koduklubi esiliigasse.

“Sportlikus plaanis on Avellino korvpallimeeskond näidanud häid tulemusi, ka play-offis. Loodan, et probleemile leidub võimalikult kiirelt lahendus, aga me vajame selleks väga rikkaid ettevõtjaid,” sõnas Itaalia spordiametnik Cosimo Sibilia Avellino väljaandele Ottopagine.it. Tema sõnul on üheks lahenduseks nii korvpalli- kui jalgpalliklubi müümine uutele omanikele.

Avellino tegemistega hästi kursis olev itaallasest korvpallisõber Andrea Turconi sõnas Korvpall24.ee portaalile: “Olukord on tõepoolest halb ning suure tõenäosusega kukutakse meistriliigast välja.”

Nädala keskel teatas suursponsor Sidigas ametlikult, et eemaldub Avellino spordiklubide juurest, et keskenduda enda äritegevuste kordasaamisele ning lubada sporditiimidel jätkata võimalikult kõrgel tasemel. “Arvestades kahe spordiklubi ajalugu ning soovi säilitada spordiklubide autonoomsus, oleme otsustanud tagasi astuda ning jätta ruumi ettevõtlikele inimestele, kes suudaksid garanteerida sporditegevuse jätkumise kõige kõrgemal tasemel,” seisis Sidigasi ametlikus teadaandes.

Avellino jalgpalliklubi on registreeritud madalamas liigas, siis korvpalliklubil on tuli takus, et 12. juuliks täita kriteeriumid, mis lubaksid neil meistriliigas jätkata.

Klubil on tulevaks hooajaks lisaks Treierile sõlmitud lepingud veel kolme mängumehega: Chris Obepka, Jeremy Chapelli ja Brandon Tayloriga.

scroll to top
Inline
Inline