fbpx
Close

Arnett Moultrie peale ihuvad hammast väga nimekad klubid

Avatar
-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

Lõppenud hooajal BC Kalev/Cramo võistkonnas mänginud Arnett Moultrie suurepärased etteasted Maarjamaal ning VTB Ühisliigas on äratanud huvi mitmes Euroopa suurklubis. Millise klubi värve esindab Moultrie tuleval hooajal pole veel täpselt teada, kuid üks mis kindel, valikuvõimalust jagub.

Hispaania meedia teatel on Moultrie tegemiste vastu tugevat huvi tundmas Sander Raieste senine leivaisa Baskonia Kirolbet. Baskimaa klubi tegeleb hetkel aktiivselt uue keskmängija otsimisega, kuna nende üks põhimeestest – keskmängija Vincent Poirier – siirdub uueks hooajaks ookeani taha Boston Celticsi ridadesse.

Lisaks Baskoniale on Moultrie värbamisest huvitatud ka kaks VTB satsi. Üheks potensiaalseks kosilaseks on Krasnodari Lokomotiv Kuban, keda õnnestus kalevlastel lõppenud hooajal kahel korral võita. Teise huvilisega sai Moultrie lõppenud hooajal rammu katsuda lausa viiel korral, selleks on Kaasani Unics.

Sellise kaliibriga klubide huvi ameeriklase vastu pole üldse mitte üllatav. VTB liiga ajaloos esmakordselt play-offi jõudnud Kalevi eduka hooaja üheks peaarhitektiks oli justnimelt Moultrie. Eesti meistrivõistluste medalitseremoonia järel ütles Moultrie Korvpall24.ee portaalile, et eksisteerib reaalne võimalus, et ta mängib ka uuel hooajal VTB liigas

VTB liigas sai 208 sentimeetri pikkune ja 108 kilo kaaluv ameeriklane Kalevi ridades kirja 21 kohtumist. BC Kalev/Cramo peatreener Donaldas Kairys usaldas meest väljakule keskmiselt ligemale 26 minutiks ning varasemalt ka NBA-s mänginud Moultrie kasutas talle usaldatud aja igati eeskujulikult ära. Tema keskmisteks näitajateks mängudes jäid muljetavaldavad numbrid – 19,4 punkti ja 7,2 lauapalli. Selle kõige juures väärib ka äramärkimist tema visketabavus – viskeid väljakult realiseeris ta 63% täpsusega ning vabaviskejoonelt läbis korvirõnga 84% visetest.

Lisaks säravatele numbritele figureeris Arnett Moultrie läbi hooaja VTB liiga tulemuslikemate mängijate nimistus kõrgel kohal, seda nii punktide, kui ka hangitud lauapallide poolest. Eduka mängu krooniks pälvis 28-aastane ameeriklane ka aprillikuise MVP tiitli VTB liigas.

scroll to top
Inline
Inline