Kolmas järjestikune võit tõstis Valga-Valka Lätis viiendale kohale

-Edgars Lasenbergs | Foto: Siim Semiskar

Valga-Valka Maks&Mooritsa korvpallimeeskond teenis Läti meistrivõistlustel taas võidu, kui sealne lähikonkurent Betsafe/Liepaja seljatati tasavägises mängus 89:81.

Valga lasi esimesel veerandajal kodumeeskonnal visata koguni 33 punkti ning poolaeg kaotati 53:42. Kolmandal veerandajal võeti end kokku ja võideti see 26:14. Viimane neljandik kulges punkt-punkti heitluses. Toms Leimanise kaugviskest pääses Valga 82:77 ette ning 57 sekundit enne lõppu tegi Egert Haller seisuks 88:79, millega oli mängu saatus ka otsustatud.

Võitjate poolelt säras väljakult üheksast viskest kaheksa tabanud Edgars Lasenbergs, kes kogus mängu lõpuks 20 punkti. Kristaps Miglinieks lisas 18 ja Toms Leimanis 16 silma. Egert Haller ja Rain Raadik tõid omadele vastavalt 12 ja 11 punkti. Kaotajate resultatiivseim oli Roberts Krastinš 17 punktiga.

Turniiritabelis tõusis Valga-Valka (5-8) viiendale kohale, Liepaja (8-15) langes kuuendaks. Järgmine Läti liiga mäng toimub piirilinna meeskonna jaoks 24. märtsil, kui võõrustatakse BK Ogret.