fbpx
Close

Trento trennidesse kaasatud Kaspar Kitsing: Varesel saab raske olema!

-Kaspar Kitsing | Foto: Siim Semiskar

-Kaspar Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Sel laupäeval on Eesti korvpallisõpru ees ootamas maiuspala, kui Siim-Sander Vene koduklubi Varese läheb Itaalia meistriliigas vastamisi Trento klubiga, mille noortesüsteemis treenib 16-aastane Kaspar Kitsing.

“Trento kodumängudel olen alati kohal ning Serie A vaatamiseks on mul isegi eraldi Eurosport Player ostetud. Eelmisel nädalal tegin oma esimesed trennid esindusvõistkonnaga ja ilmselt ka sel nädalal näen trennis, mis taktikalise plaani mehed Varese vastu teevad,” kommenteeris juba suure korvpalli hõngu nautida saav noormees portaalile Korvpall24.ee nädala alguses.

Oma klubi esindusmeeskonna suurimaks probleemiks peab Kitsing traumasid, mis on tiimi kimbutanud kogu hooaja vältel: “Juba kolmandat korda sai vigastada ainuke NBA kogemusega mees Jorge Gutierrez, kes libastus vannitoas ja jääb kaheks nädalaks väljakult eemale. Vigastatud on ka tihti algviisikusse pääsev Joao Gomes.”

Sellele vaatamata on eestlase sõnul Trentos mitmeid heal tasemel pallureid, kelle vastu Varesel keeruline saab olema: “Varese peab kindlasti silma peal hoida meeskonna liidril Dominique Suttonil, kes sellel hooajal teinud mitu 20-10-5 mängu. Kolmese tagant ei tohi kindlasti lasta kätt kuumaks visata lätlasel Ojars Silinsi.”

Siim-Sander Vene ja Varese tegemistel hoiab Kitsing samuti pidevalt silma peal: “Meeskond on Varesel iga aasta huvitav ja mõned mehed on individuaalselt ikka eriti kõvad. Nii palju, kui mina Vareset kolme aasta jooksul näinud olen, siis on see meeskond küllalt ebastabiilne, et play-offis kedagi üllatada. Heal päeval suudavad nad kõiki võita ning neid on alati lõbus vaadata, seda just mängupildi osas.”

Loomulikult usub Kitsing laupäevases mängus oma klubi edusse: “Arvan, et Trento võidab 8 punktiga, sest meeskond on väga ühtlane. Vigastatud mängijate töö teeb ära mõni vahetusmees, kuna kvaliteeti on nii algviisikus kui pingil. Usun, et saame näha Trento meeskonna võitlusvaimu ning toetavat kodupublikut. Sellest hoolimata tahaks, et Siim-Sander Venel ka mäng õnnestuks.”

Trento – Varese mängu on võimalik vaadata ka Eesti korvpallihuvilisel, kui 10. märtsil algusega kell 21.15 algab otseülekanne Tallinna TV ekraanil.

scroll to top