fbpx
Close

Koos Henri Drelliga NBA draftiks valmistunud Gruusia tulevikumees sai olulise kutse

-Goga Bitadze ja Henri Drell | Foto: Instagram @lllerd

-Goga Bitadze ja Henri Drell | Foto: Instagram @lllerd

Tänavuse NBA drafti eel koos Eesti korvpalli tulevikulootuse Henri Drelliga treeninud ja tähtsaks hetkeks valmistunud grusiin Goga Bitadze kutsuti NBA poolt draftipäeval istuma saali ehk green room’i. See tähendab, et ülimalt suure tõenäosusega saab Bitadze valitud esimese ringi esimeses pooles.

19-aastase ja 205 cm pikkuse Drelliga, kes tänavu samuti draftikarussellis keerles, kuid lõpuks oma nime siiski maha tõmbas, agentuuri jagav 212 cm pikkune Bitadze on hetkel veel samuti 19-aastane, kuid saab juulis 20.

Kui Drell sai möödunud hooajal peamise karastuse Saksamaa esiliigas, siis Bitadze areeniks oli Euroliiga, kus ta hinnati hooaja lõpus tõusva tähe auhinna vääriliseks. Grusiini mängijaõigused kuulusid serblaste Belgradi Mega Bemaxile, kuid klubi laenas ta viimati välja Montenegro klubile Buducnost.

Euroliigas kogus Bitadze 13 mänguga keskmiselt 23,6 minutit, 12,1 punkti, 6,4 lauapalli ja 2,3 blokki. Aadria liigas olid noore grusiini numbrid 19 kohtumisega keskmiselt 19,9 minutit, 10,4 punkti, 4,8 lauapalli ja 1,3 blokki.

Bitadze oskustega said möödunud MM-kvalifikatsiooniturniiril tutvuda ka Eesti koondislased, kui 2018. aasta novembris Saku Suurhallis peetud kohtumises kogus ta 28 minutiga 19 punkti ja 11 lauapalli. Kokku tõi noormees kvalifikatsiooniturniiril 10 mänguga keskmiselt 11,5 punkti, 5,9 lauapalli, 1,6 blokki ja 1,1 vaheltlõiget.

Lisaks Bitadzele on praeguseks green room’i kutse saanud veel Zion Williamson, Ja Morant, RJ Barrett, Darius Garland, Jarrett Culver, DeAndre Hunter, Coby White, Cameron Reddish, Jaxson Hayes, Nassir Little, Romeo Langford, Tyler Herro, Sekou Doumbouya, Brandon Clarke, Rui Hachimura ja PJ Washington.

Green room’i kutsutud mängijad vajuvad väga harva draftis teise ringi, kuid selliseid üllatusi on ette tulnud. Viimatiseks NBA poolseks möödapanekuks oli Deytona Davis, kes kutsuti 2016. aastal drafti kohapeale nautima, kuid võeti alles teise ringi alguses 31. valikuna. Enne seda jäi green room’i kutsututest avaringis valimata poolakas Maciej Lampe aastal 2003 ning üheks kuulsamaks juhtumiks on ka 1998. aasta draftis otse keskkoolist valitud Rashard Lewis, kes pidi üksinda green room’is istuma kuni 32. valiku teadustamiseni.

Tänavune NBA draft toimub juba järgmisel reedel ehk 21. juunil New Yorgis.

scroll to top