Jurkatamm, Erkmaa ja Koršunov kogusid Itaalias kolme peale vaid ühe punkti

-Kirill Koršunov | Foto: Erakogu

Pühapäeval käisid Itaalia erinevates korvpalliliigades platsil kolm Eesti noorkorvpallurit – Mikk Jurkatamm, Hugo Erkmaa ja Kirill Koršunov. Tõenäoliselt keegi neist oma esitusega rahule ei jäänud, kuna kamba peale jäi ainsaks punktiks Kirill Koršunovi üks tabatud vabavise.

Itaalia esiliigas ehk Serie A2 tasemel sai Mikk Jurkatamm mänguaega kõigest 4 minutit, kui tema koduklubi Ravenna OraSi pidi võõrsil vastu võtma 80:91 (9:26, 26:25, 20:21, 23:19) kaotuse Roseto Sharksilt. Ühtegi teist statistilist märki eestlane protokolli ei saanud.

Mängu esimesel veerandil kaotanud Ravenna parimana viskasid Adam Smith 26 ning Matteo Montano 15 punkti. Võitjate parimana hiilgas Nikola Akele 34 silma ja 10 lauapalliga.

Ravennal (5-5) on tabelis hetkel võiduprotsendiga 50% kaheksas koht, Roseto Sharks (3-7) on 16 tiimi hulgas alles 14. real.

Serie B liigas ei saanud Arnold Mitt taas väljakule, kui tema koduklubi Rossella Virtus võitis võõrsil 82:74 (29.22, 21:16, 19:13, 13:23) Corato Basketi. Rossella Virtus (4-5) on liigatabelis 10. kohal, Corato (4-6) on täpselt nende selja taga.

Küll käis samal tasemel 10-ks minutiks väljakul Hugo Erkmaa, kelle kodumeeskond Napoli Basket kaotas kodusaalis 76:78 (13:20, 21:18, 17:19, 18:12) Caserta Decole. Eestlase kontole kanti selle ajaga üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Serie C tasemel sai Toscana regiooni mängus Livorno Don Bosco kodusaalis 53:50 jagu Pelago Valdisieve tiimist. Kirill Koršunov viibis väljakul 25 minutit ning kogus selle ajaga 1 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 0/7, vabavisked 1/2) ja 4 lauapalli.

Livorno Don Bosco (5-4) on liigatabelis 14 meeskonna seas 7. kohal, Pelago Valdisieve (3-6) jääb neist kolme koha võrra tahapoole.