Kotsar ja South Carolina kaotasid Kuulsuste Halli turniiri poolfinaalis

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks said laupäeval kaotuse, kui USA üliõpilasliiga NCAA raames peetava Kuulsuste Halli (Hall of Fame) turniiri poolfinaalis jäädi 67:76 alla Providence Friarsile.

Kotsar ja South Carolina veetisid suurema osa avapoolajast tagaajaja rollis, kuid seisult 16:23 tehti viimase seitsme minutiga 19:4 spurt ja vaheajale mindi juba 35:27 eduseisus. Teisel poolajal tuli Providence aga mängu tagasi ja läks 27. minutil ühe punktiga (44:43) juhtima. South Carolina, kelle viis mängijat (sh Kotsar) olid kogunud neli viga, loovutas initsiatiivi vastastele ja pidi leppima 9-punktilise kaotusega.

Kotsar alustas kohtumist algviisikus ja viskas 29 minutiga 4 punkti (kahesed 2/6). Lisaks võttis Eesti koondislane 4 lauapalli, pani 2 blokki, sooritas 2 vaheltlõiget ning tegi 4 viga.

Kuulsuste Halli turniiri kolmanda koha mängus lähevad Kotsar ja South Carolina pühapäeval vastamisi George Washingtoni Ülikooli meeskonnaga.