Kotsar ja South Carolina naasid NCAA-s võidurajale

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA naasid Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks laupäeval pärast kahte kaotust võidurajale, kui võõrsil alistati tulemusega 86:80 Georgia Bulldogs.

Mängu juhatas sisse Kotsari kahepunktivise, mis pani aluse 7:0 spurdile. 6.43 enne avapoolaja lõppu pääses South Carolina koguni 15 punktiga ette (29:14), kuid vaheajaks oli eduseis vähenenud 5 silmale (45:40). Teise poolaja alguses jõudis Georgia kahel korral vaid 2 punkti kaugusele, kuid seejärel rebis South Carolina taas ette. 1.06 enne mängu lõppu kahanes vahe veel 3 punktile, kuid rohkem viskeid kodumeeskond ei tabanud ja A. J. Lawson vormistas vabavisetest lõpptulemuseks 86:80.

Algviisikus alustanud Kotsarile jagus mänguaega 26 minutit, mille jooksul viskas ta 6 punkti (kahesed 3/8, vabavisked 0/2), võttis 5 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu ja sooritas 2 vaheltlõiget. Samuti tegi ta ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

South Carolina parimad punktitoojad olid A. J. Lawson ja Chris Silva, kes viskasid mõlemad 19 punkti. Georgia resultatiivseim oli Derek Ogbeide 16 punktiga.

South Carolina jätkab NCAA kagukonverentsis 6 võidu ja 2 kaotusega 4. kohal. Kogu hooaja saldo on meeskonnal nüüd 11 võitu ning 10 kaotust. South Carolina peab oma järgmise kohtumise Eesti aja järgi kolmapäeva öösel, kui võõrsil on vastaseks kaheksakordne NCAA meister Kentucky.