Valge 33 punkti tõid Burgose duublile suure võidu, Nurgerile kaotus

-Robert Valge | Foto: San Pablo Burgos/M. González

Hispaania tugevuselt neljandas liigas (EBA) regulaarselt häid esitusi tegev Robert Valge ja Burgose duubel olid taaskord võidukad, kui suurelt oldi üle tabeli lõppu kuuluva Banaketaki tiimist skooriga 110:91 (27:21, 21:16, 26:26, 36:28).

Lahtiselt ja suureskooriliselt kulgenud mängus haaras ohjad Burgose duubel Robert Valgega eesotsas. Kadestamisväärselt tabati viskeid (kahesed 67%, kolmesed 59%) ning poolajaks oldi ees 48:37. Seejärel alles tõeline viskekontsert algas, sest ka vastane tabas hästi ning suutis seisu hoida. Seepeale tuli Burgose duublil rünnakul veelgi juurde panna, et võit kindlustada. Lõpuks tabati kokku 17 kolmest ning mäng oli tehtud.

Robert Valge oli kohtumise parim, visates ligi 32 minutiga 33 punkti (kahesed 7/12, kolmesed 5/8), andis 5 resultatiivset söötu, tegi 2 vaheltlõiget ja 2 pallikaotust. Meeskonnas paistsid silma veel Rihards Berzins 18 ja Victor Hernandez 16 punkti ning 10 lauapalliga.

Banaketaki meeskonnas paistsid silma Joshua David White 32, Jon Alzola 17 ning Asier Bragado 21 silma ja 12 lauapalliga.

Liigatabelis on Burgose duubel jätkuvalt 5. kohal 9 võidu ja 6 kaotusega. Järgmisena kohtutakse võõrsil 9. veebruaril C.B Santurtzi Sk meeskonnaga.

Hispaanias tugevuselt teises liigas (LEB Gold) mängiv Rauno Nurger ei suutnud Huesca meeskonda Bilbao Basketi üle võidule viia ja koduväljakul tuli vastu võtta kaotus numbritega 61:74 (17:19, 14:22, 17:16, 13:17).

See mäng oli Bilbaol üllatavalt hästi läbi kogu kohtumise kontrolli all. Korra tekkis Huescal lootus kolmandal veerandajal, kui suudeti võrdselt kulgenud neljandik enda kasuks kallutada. Paraku siis sai jõud otsa ning Bilbao tugeva lauavõitluse (49 Huesca 28 vastu) ja hea visketabavuse toel võidu.

Eesti koondise keskmängija Rauno Nurger pääses platsile 25 minutiks, mille jooksul tõi 7 punkti (kahesed 3/6, vabavisked 1/1), noppis 4 lauapalli, tegi 4 pallikaotust, pani 2 kulpi ja tegi ühe vea. Meeskonna parimad olid Stojan Gjuroski 16 ja Martin Tyler Haws 12 silmaga.

Bilbao Basketi poolelt paistsid silma Ivan Uceda 17 punkti ning 11 lauapalliga, teda toetasid Thomas Schreiner 13, Leonardo Demetrio 13 ning Jaylon Marcus Brown 10 punktiga.

Võiduga tõusis Bilbao Basket ise teisele kohale. Tihedas rivis jagab Huesca nüüd 13 võidu ja 8 kaotusega kohti 3.-7. Pärast pikemat pausi kohtutakse võõrsil 15. veebruaril Caceres Patrimonio De La Humani meeskonnaga.