Kotsar oli vabaviskejoonelt eksimatu ja aitas South Carolina lisaajavõiduni

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks (16-14) teenisid kolmapäeval võidulisa, kui koduväljakul alistati lisaajal 83:74 LSU Tigers.

South Carolina juhtis kohtumist 8 minutit enne lõppu küll 62:47, kuid LSU lõpetas võimsa spurdiga ning Tremont Watersi kolmene üle Maik-Kalev Kotsari käe 3,7 sekundit enne normaalaja lõppu viis mängu lisaajale.

28 minutit mänginud eestlasest ääremängija kogus protokolli 8 punkti (kahesed 1/7, kolmesed 0/1, vabavisked 6/6), 4 lauapalli, ühe korvisöödu ning 4 isiklikku viga.

“Seeniorite õhtul”, kus tänati viimast ülikooliaastat käivaid mängumehi, tõusis võitjate parimaks 25 punkti ja 6 lauapalli kogunud Frank Booker. Wesley Myers lisas 23 silma ja 7 lauapalli.

Väga tugevas ja tihedas SEC konverentsis on South Carolina 7 võidu ja 10 kaotusega tabeli tagumises otsas ning tõenäoliselt peavad nad SEC turniiri võitma, et NCAA finaalturniirile pääseda.

South Carolina lõpetab põhihooaja võõrsil, kui laupäeval kohtutakse SEC konverentsi liidri Auburniga (12-5).