Kotsari kaksikduubel South Carolinat kaotusest ei päästnud

Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks said läinud öösel USA üliõpilasliigas NCAA hooaja kolmanda kaotuse, kui koduväljakul jäädi 61:81 alla Wofford Terriers’ile.

South Carolina alustas enam kui 10 000 pealtvaataja ees peetud kohtumist kohutavalt ja viskas esimese 12 minutiga vaid 6 punkti Woffordi 19 vastu. Avapoolaja lõpus saadi aga mängu tagasi ning vaheajale mindi vaid 3-punktilises kaotusseisus 25:28. Eestlase koduülikool alustas ka teist poolaega halvemini ja kuigi 29. mänguminutil jõuti korraks veel vaid 2 punkti kaugusele (42:44), võtsid kindla võidu külalised.

Algviisikus alustanud Kotsar viibis väljakul 27 minutit ja tegi oma karjääri teise kaksikduubli, visates 13 punkti (kahesed 2/9, kolmesed 2/3, vabavisked 3/5) ja võttes 10 lauapalli. Lisaks sellele sai 21-aastane ääremängija kirja ühe bloki, ühe pallikaotuse ning 2 isiklikku viga.

Woffordi võidu peaarhitekt oli 9 kaugviset tabanud Nathan Hoover 30 punktiga, South Carolina poolel kogus Felipe Haase eestlasega sarnaselt 13 silma.

NCAA hooaega ebakindlalt alustanud South Carolina jätkab kolme võidu ja kolme kaotusega. Järgmine kohtumine peetakse Eesti aja järgi öösel vastu laupäeva, kui võõrustatakse Coastal Carolina meeskonda.