fbpx
Close

Kriisa ja Pehka juhivad U18 koondise võitlusesse EM-kvalifikatsiooniturniirile

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

-Kerr Kriisa | Foto: Siim Semiskar

Eesti 3×3 koondise peatreener Siim Raudla kinnitas Eesti U18 3×3 koondise, kes esindab Eestit 4.-5. augustil Ungaris peetavatel FIBA 3×3 EM-kvalifikatsiooniturniiril. Koondis mängib Ungaris koosseisus Kerr Kriisa, Ran Andre Pehka, Kevin Sünd ja Partik Saal.

Mängijate valikul lähtus 3×3 peatreener eelkõige asjaolust, kus mängijatel oleks hea füüsiline vorm ning ka eelnev 3×3 korvpalli mängimise kogemus. “Vaatasin mitmete U18 mängijate poole, kuid samal ajal on ka U18 saalikorvpalli Euroopa meistrivõistlused ning tuli teha valikuid,” ütles Raudla tanavakorvpall.ee lehe vahendusel..

Sarnaselt eelmise aastaga, kus Eesti Ungaris peetud kvalifikatsiooniturniiri võitis, on ka sel aastal U18 koondises neljast mängijast kolm 17-aastased, mis võimaldab neil mõelda ka 2019. aasta FIBA 3×3 maailmameistrivõistlustele.

2017. aastal osales Eesti U18 3×3 koondis koosseisus Mark Jaakson, Hendry Engelbrecht, Jaan Erik Lepp ja Aleksander Oliver Hint FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistlustel, võitis seal kvalifikatsiooni, kuid finaalvõistlusel saadi kokkuvõttes 7. koht.

Eesti 3×3 koondise eesmärk on jõuda kvalifikatsiooniturniiril 3 parema võistkonna sekka, et pääseda edasi 31. august – 2. september Ungaris, Debrechenis toimuvale FIBA 3×3 Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile.

scroll to top