fbpx
Close

Rait Käbin TTÜ meeskonna seisust: peale peatreeneri pole kellelgi suvega kõhtu ette kasvanud

-Rait Käbin | Foto: Siim Semiskar

-Rait Käbin | Foto: Siim Semiskar

Portugalis, Coimbras toimuvad 14. juulist kuni 28. juulini Euroopa ülikoolide mängud, kus 22. juulil algaval korvpalliturniiril osaleb ka TTÜ korvpallimeeskond. Peatreener Rait Käbini sõnul on tiim paar nädalat turniiriks valmistunud ning kuigi vastaste kohta igasugune informatsioon puudub, siis soovitakse minna mängima medalitele.

Intervjuus Korvpall24.ee portaalile rääkis Käbin lisaks ka tulevasest Eesti-Läti ühisliigast, analüüsis TTÜ meeste hetkevormi ning vastas küsimusele, kas klubi plaanib välismaalt veel lisajõudu juurde tuua.

Kaua meeskond on koos olnud ja mis ajast treeninud olete?

Reedest saab kaks nädalat täis. Korra päevas oleme teinud saalis. Midagi mängulist meil pole eriti olnud, aga viimastel päevadel ka seda ning jooksmist, viskamist ja põrgatamist – et tuttavaks saada jälle palliga.

Palju mehi Sul kaasatud on ja kes nad nimeliselt on?

Portugali tuleb kaasa kümme meest. Treeningul käivad end liigutamas ka Jaan Puidet ja Joonas Järveläinen. 10-12 meest on seega kohal olnud.

Kes need kümme on eelmise aasta tuumik või on ka keegi uus?

Eelmise aasta tuumik. Sellel võistlusel saavad ainult üliõpilased osaleda. Otseselt Eesti riiki ei esindata, vaid TTÜ-d. Kaks välismaalast Levi Martin Giese ja Levan Maskhulia on ka üliõpilased ja nemad on võistkonnas kirjas. Sten Olmre ning Toomas Raadik ei tule. Üks on liiga vana ja teisel olid juba muud plaanid.

Eeldan, et Raadik on see liiga vana mees?

Jah, ta pole enam ka üliõpilane. Sten astus TTÜ-sse, aga selleks ajaks olid tal mingid muud plaanid tehtud ja küsis, kas tohib loobuda.

Mis vormis meeskond on?

Oliver Metsalu on väga heas konditsioonis, kes on suvel trenni teinud, ja samuti Giese. Kellelgi peale peatreeneri pole kõhtu ette kasvanud ja pole midagi ette heita. Sander Viilup on ka päris heas toonuses. Ta on terve suve kergejõustiku treeneriga end vormis hoidnud. Eks vaatame kui seal mänguks läheb, kes siis joosta ka jõuab.

Kui palju Sa turniiri vastastest midagi tead või üritad uurida?

Reedel läheme kohale ja minu teada alles laupäeval on alagruppidesse loosimine. Seega sisuliselt ei teagi, kellega mängida tuleb. Võrkpallisats on seal olnud juba nädal aega, nad hakkavad täna (18. juuli – toim.) veerandfinaali mängima. Nad ütlesid, et on kolm mängu küll võitnud, aga SELL-i mängudest on seal kõrgem tase. Muidugi nad ei osanud öelda, mis seal korvpalliturniiril ees ootab. Täna vaatasin ka kodulehte, see ei olnud väga informatiivne.

Eesmärke on seega raske seada, kui vastastest ei tea midagi?

Kui me oleme siin Eesti meistriliigas, siis alla medalikohtade ei tahaks leppida. Põhiliselt tahan seda, et need mehed, kellel eelmisel hooajal käis enesekindlus üles-alla, nagu näiteks Viilup, et nemad saaksid möllata nii kõvasti, kui jõuavad. Kui me sinna ikkagi läheme ja spordiklubi jaoks on see kulukas ettevõtmine, siis loomulikult tahaks võitma minna. See on aga täiesti “puusalt pakkumine”, sest võib-olla on seal mingid jubedad satsid kohal. Oskan pühapäeval täpsemalt öelda, kas sellel lausel mingi tõepõhi ka all on.

Kuidas edeneb komplekteerimine just Eesti-Läti ühisliiga mõttes? Teame, et Olmre ja Giese jätkavad – kas nemad olid põhilised pusletükid, keda tahtsid saada?

Jah, võib nii öelda. Teadsime, et Matthias Tass läheb minema. Soovisime jätta võimalikult palju mehi möödunud hooaja võistkonnast alles. Seejärel vaatame, kes… Giesel on leping, aga käime seal Portugalis ära ja siis räägime kõikide mängijatega täpselt üle. Suusõnalised nõusolekud on mängijatega olemas, aga sajaprotsendilisi mitte. Vaatame, võib-olla mõni ütleb, et tahab ära minna või juurde tulla. Aga lööme pärast Portugalis käiku nimekirja kokku ja siis näeme, kust lonkab või ei lonka üldse.

Hetkel ei otsi te aktiivselt kedagi? 

Ei, konkreetselt hetkel videosid ei vaata. Küll tuleb siin igapäevaselt agentidelt kirju ja pakkumisi, aga konkreetsele positsioonile ei ole hakanud otsima. Me muidugi ei välista, et seda ühel hetkel teeme.

Sinu arvamus Eesti-Läti Ühisliiga kohta – poolt või vastu?

Eelmine aasta mängisime kuus korda Tallinna Kalev/TLÜ-ga. Mingitel hetkedel hakkab juba see tüütuks muutuma. Eks uus hooaeg kulukamaks läheb, aga neli korda Valgaga ja kuus korda TLÜ-ga – pigem mängid vahepeal ka kellegi teisega.

scroll to top