Laane ja Soku koduklubide vastasseisust väljus võitjana Ippokratis, Paasojalt kaotusmängus kaksikduubel

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Kreeka korvpalli esiliigas kohtusid omavahel Rait-Riivo Laane ja Kosi Ippokratis ning Sten-Timmu Sokk ja Thessaloniki Iraklis. Sel korral võttis 69:61 võidu Ippokratis. Martin Paasoja kodumeeskond Ateena Psychiko pidi vastu võtma valusa 62:63 kaotuse Charilaos TM tiimilt.

Avaveerand kuulus Ippokratisele 22:17, aga poolajaks oli seis 34:34 viigis. Iraklis haaras viimaseks neljandikuks küll 56:52 eduseisu, kuid järgmise kümne minutiga suudeti vaid viis punkti visata võõrustajate 17 vastu ning sellega teenis Ippokratis magusa võidu.

Rait-Riivo Laane mängis 29 minutit ja viskas 15 punkti (kahesed 3/9, kolmesed 3/6). Lisaks võttis ta 5 lauapalli, andis 3 korvisöötu ja tegi 3 isiklikku viga. Antonis Asimakopoulos sai samuti ühe resultatiivseimana 15 silma kirja.

Sten-Timmu Sokk viibis platsil 28 minutit ja viskas 12 punkti (kahesed 0/5, kolmesed 4/11). Tema nimele jäi veel 3 lauapalli, 9 korvisöötu, üks vaheltlõige ja 4 isiklikku viga. Ronaldas Rutkauskas oli parim 14 punkti ja 15 lauapalliga.

Psychiko ja Charilaose mängu esimene veerandaeg lõppes seisuga 20:20, poolajaks oli kodumeeskond nelja punktiga ette pääsenud. Kolmas veerandaeg kuulus külalistele 19:14 ja kuigi 17 sekundit enne lõppu Psychiko juhtis 62:61, tabas võiduviske Michalis Politis.

Martin Paasoja usaldati väljakule ligi 37 minutiks, mille jooksul viskas ta 11 punkti (vabavisked 3/3, kahesed 4/8, kolmesed 0/4). Eestlane sai kätte ka 10 lauapalli, andis 5 korvisöötu, tegi 3 vaheltlõiget, kaotas viiel korral palli ja sooritas 3 isiklikku viga. Nikos Arsenopoulos oli meeskonna parim 15 punktiga, võitjate resultatiivseimana sai koguni 27 punkti kirja Stefan Djordjevic.

Ippokratis asub turniiritabelis 5.-6. kohal koos Amyntas Dafnisega. Psychiko (6-6) hoiab 9. positsiooni, Iraklis (9-3) on Ermis Agiasega esikohta jagamas.