Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina kaotasid viimasel minutil NCAA II divisjoni tiimile

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: AFP/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks teenisid hooajaeelses kontrollkohtumises kaotuse, jäädes läinud öösel alla NCAA II divisjonis mängivale Augusta Jaguarsi võistkonnale.

South Carolina alustas kodusaalis peetud kohtumist hästi, minnes esimese nelja minutiga 13:5 juhtima. Seejärel tuli Augusta mängu tagasi, kuid vaheajale mindi siiski kodumeeskonna 39:36 eduseisus. Teine poolaeg kulges tasavägiselt ja veel 40 sekundit enne mängu lõppu juhtis South Carolina 72:71, kuid seejärel viskasid külalised 6 vastuseta punkti ning kodumeeskond kaotas kohtumise 72:77.

Vahetusmeeste pingilt mängu sekkunud Kotsar sai 27 minutiga kirja 4 punkti (kahesed 2/6, vabavisked 0/1), 7 lauapalli, 3 blokki, 3 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja 3 viga.

Üleplatsimeheks kerkis South Carolina poolelt 18 punkti visanud Hassani Gravett, võitjate resultatiivseim oli 17 silmaga panustanud Deane Williams.

Tänavu MM-valikmängudes esmakordselt Eesti rahvuskoondist esindanud Kotsar alustab South Carolinas oma kolmandat ülikooliaastat. NCAA kagukonverentsi (SEC) kuuluv South Carolina alustab põhiturniiri 6. novembril, kui võõrustatakse USC Upstate meeskonda.