fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsar uue hooaja eel: pean kõikides elementides arengut näitama

Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Sel suvel Eesti korvpallikoondises debüteerinud Maik-Kalev Kotsar sai tänavu pikalt harjutada ja mängida ka 3×3 korvpalli, mis tema sõnul aitas tublisti oskuste arengule kaasa. Juba mõnda aega USA-s South Carolina ülikoolimeeskonna uueks hooajaks valmistuv eestlane meenutas kohalikule väljaandele suve ning viskas pilgu ka tulevikku.

“Enne USA-sse tulekut olin veidi 3×3 formaati mänginud ning teadsin, et see on väga tempokas ja otsused peab vastu võtma kiirelt, kuna rünnakuaeg on vaid 12 sekundit. Tegelikult jääbki 8-9 sekundit rünnakul otsuste tegemiseks. Otsustamiskiirus ongi peamine element, mida sealt kaasa toon,” selgitas Kotsar väljaandele 247sports.com.

21-aastane Kotsar on üles antud 211 cm pikkusena, kuid sellise kasvu kohta on ta üle keskmise pallikäsitsusega. Tema sõnul aitas 3×3 korvpall seda poolt veel edasi: “3×3 korvpallis pole erinevaid positsioone ning pidi kõike tegema. See oli väga hea kogemus.”

Kui rääkida kolledžikorvpallist, siis võttis Kotsar eelmisest hooajast väga palju õppetunde kaasa: “Ma mõistsin, et mul on veel pikk tee minna ja on palju elemente, milles paremaks saada. Kindlasti sain hooaja jooksul palju kogemusi ning ootan väga uut hooaega. Pean sisuliselt kõikides elementides edasiminekut näitama. Alustades sellest, et võtta nii väljakul kui väljaspool liidriroll, kuni lihtsalt visete tabamiseni.”

scroll to top