Mait Peterson ja Bologna pääsesid Itaalia U16 finaalturniiril poolfinaali

-Mait Peterson | Foto: Bologna Virtus

Itaalia U16 finaalturniiri veerandfinaalis teenis Mait Petersoni kodumeeskond Bologna Virtus 66:64 võidu Bergamo Blu Orobica vastu ning sellega pääseti ka järgmisesse ringi.

Bergamo võitis avaveerandi 17:12 ja poolajaks juhiti 13 punktiga. Kolmandal veerandajal õnnestus Bolognal siiski vahet vähendada ning viimasele neljandikule mindi vastu kümnepunktilises eduseisus. 3.25 enne lõppu juhtis juba Bologna 59:57 ning enne viimast minutit olid nad nelja silmaga ees. Bergamol õnnestus ikkagi mängu tagasi tulla, vähendades viimastel sekunditel kaotusseisu 64:65 peale. Gabriele Ruffini realiseeris Bologna poolelt otsustaval hetkel vabaviske ja kahepunktilist edu enam maha ei mängitud.

Algviisikus alustanud Mait Peterson mängis 12,5 minutit ja viskas selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/4). Lisaks võttis ta 3 lauapalli ja tegi ühe isikliku vea. Meeskonna parimaks kerkis Tommaso Tintori 16 punkti ja 9 lauapalliga. Vastaste poolelt tõi Matteo Belotti 19 silma.

Eestlastest on veerandfinaalis võistlustules veel Joonas Riismaa ja Siena Mens Sana Basketball Academy, kui samuti täna minnakse poolfinaali kohta püüdma Honey Sport City nimelise võistkonna vastu.