fbpx
Close

Martin Dorbek: Mis läbi ime? Me oleme mängumehed!

Avatar
-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

Laupäeval Haljalas toimunud 3×3 korvpalli Eesti lahtiste meistrivõistluste viiendal etapil tegi võitjavõistkond Boft midagi sellist, mida tavaliselt sellel alal tipptasemel ei näe – kogu turniir mängiti läbi ilma vahetusmeheta ehk kõik kuus matši pidid täisminutid väljakul rassima Martin Dorbek, Rain Veideman ja Jaan Puidet.

Kolmekesi mängides suutis Bofti tiim veel värskete jalgadega alagrupi läbida üsna kindlate võitudega, kuid juba veerandfinaalis oli näha, et meestel oli raskusi tempot hoida. Aga veerandfinaal Tartu meeste vastu võideti tänu Jaan Puideti võiduviskele, poolfinaalis kugistati suurepärase alguse ja Rain Veidemani otsustavate vabavisetega ära endised Euroopa meistrid Riiast ja finaalis tuldi väga keerulisest seisust välja KK Viimsi vastu.

Korvpall24.ee istus pärast autasustamist maha Bofti eestvedaja Martin Dorbekuga, et küsida legendaarne spordireporterite küsimus “Mis tunne on?”.

Rain Veideman ütles, et Sa ühel hetkel teatasid, et Sa pole nii tühi oma elus veel kunagi olnud. Kirjelda palun seda tunnet.

See oli ka kõigi nende treeningute pärast. Varasemalt olen küsinud endale reedese päeva vabaks, et turniiridele saaks tulla värskena, et mingit lolli vigastust ei saaks. Olen käinud (korvpallikodus) esmaspäevast neljapäevani ning vahepeal teinud oma asju. See nädal läks natuke liiga keeruliseks ja viimasel hetkel jäime kolmekesi ka. Seda magusam see võit on. Ma tõesti olen praegu täiesti “süsi”.

Kui mitu korda Sa varem oled pidanud kogu turniiri kolme mehega läbi mängima?

Polegi kunagi. Võib-olla kunagi noorteklassides. Aga siis oli mäng teistsugune – viskasid korvi ja jalutasid kolmesejoone taha. On olnud, et keegi on tehnilised vead saanud ja paneme ühe mängu kolmekesi, aga mitte nii, et lõpuks oled täiesti “süsi”.

Kui vaadata tagasi kolmele play-off mängule, siis võib öelda, et te kõigis kolmes pääsesite lõpuks läbi ime. Oli nii?

Mis läbi ime? Me oleme mängumehed (Naerab.)!

No aga kolm korda järjest kallutasite juba lootusetuna näiva olukorra enda kasuks. Kuidas?

Aga seda on ju teistel turniiridel ka olnud. On olnud mänge KK Viimsiga, kus oleme 15:19 taga ja tuleme sellest välja. Jäime kannatlikuks ja lõpus vaatasime üksteisele otsa, et rahu, mängime lõpuni oma mängu. Kui siin hakata mingeid suvalisi fade away viskeid panema, siis läheb raskeks. Me saime oma asju teha. Nad kartsid meie kaugviset… pete, hüpe, kaugise ja olimegi jälle mängus.

Kas Euroopa meistritest Riia mehed natuke alahindasid ka teid, kui vaatasid, et olete kolmekesi ja juba veerandfinaalis pidite Tartu poiste vastu nii palju pingutama?

Kurat seda teab. Me panime selles mängus kohe alguses ikka suhteliselt hullu. Me läksime vist seitsmega ette. Nemad said kõik mängud üsna kergelt läbi ja ehk see (meie algus) mõjus neile. Aga näha on, et Riia sats kordagi käsi põlvedele ei pane. Nad teevad ikka igapäevaselt trenni ja on harjunud mängima ka näiteks Katari kuumuses. See ongi vahe, et väsimuse pealt meie hakkame vigu tegema. Täna läks õnneks. Nendel kvaliteet püsib. Pole kordagi sellist hetke, et mehed oleksid täiesti rihmad.

Teie homme (pühapäeval) Kadrinas ei mängi, aga Riia tiim mängib?

Meie ei mängi, jah, aga nemad vist osalevad. Neil on eesmärk pääseda Eestis lõppvõistlusele ja siit World Tourile.

Kas turniiri vihma käest saali kolimine oli teie meeskonna jaoks pluss?

Arvan, et sees on veidi kergem kaugelt visata. Väljas pigem ikka eeldad, et on tuul segamas ja nii palju ei viska. Täna oli aga selge, kui me hakkame ühestega punnima, siis mängud lähevad nii pikaks. Panime päris hulle kaugviskeid ikka. Saali tunnetus on ka midagi muud – liikumine ja mängukvaliteet läheb veidi paremaks. Väljas on jälle teine vibe. Tänavakorvpalli võiks ilmselgelt ikka väljas teha.

Haljala publik tuli võimsalt kaasa ja rõkkas korralikult, et teid innustada.

No meil oma poiss meeskonnas ju, vaata kasvõi seinale, kus Veidemani särgid ripuvad. Väga kihvt. Saalis muusika mängis, rahvas istus ja vaatas – mõnus õhkkond oli.

Kas ka Sinu jaoks algab juba esmaspäeval töö koondisega?

Esmaspäeval algab ja sealt vaatame edasi, mis edasi saab.


Loe ka: Kurnatud, kuid õnnelik Rain Veideman: see oli ikka päris rets!
Loe ka: FOTOD | Andres Sõber käis Haljalas oma kunagistele hoolealustele kaasa elamas
Loe ka: Sellist stsenaariumit välja ei mõtle! Haljala oma mehe Rain Veidemani vise tõi Boftile 1000 eurose tšeki!

scroll to top
Inline
Inline