fbpx
Close

Noored Itaalias: Kuusmaa koduklubi jätkab täiseduga, Kuuba oli kaotusmängus oma meeskonna parim

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

-Kaspar Kuusmaa | Foto: Siim Semiskar

Erinevates Itaalia noorteliigades käisid möödunud nädalal väljakul nii Gregor Kuuba, Kaspar Kuusmaa, Tormi Joonatan Metsla, Danil Mäeorg, Karl Markus Poom kui Georg Press. Eestlaste saldoks kujunes kolm võitu ja kolm kaotust.

Kuuba koduklubi Livorno Don Bosco sai U18 liigas valusa kaotuse, jäädes võõrsil 76:78 alla Trapanile. Pingilt sekkunud Kuuba viibis väljakul lõpuks 31 minutit ja tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 19 punkti (kahesed 6/8, kolmesed 1/1, vabavisked 4/5). Lisaks võttis ta 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 2 pallikaotust.

U18 liigas sai kaotuse kirja ka Mäeoru koduklubi Latina New Basket Time, kes jäi võõrsil 85:95 alla Rooma Korvpallikoolile. Vahetusmängijate pingilt alustanud Mäeorg pääses väljakule 33 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele 4 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/3), 6 lauapalli, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Livornol on nüüd D-alagrupis 13 võitu ja kolm kaotust, millega asutakse neljandal kohal. Samasse alagruppi kuuluv Latina on kolme võidu ja 14 kaotusega 13. ehk eelviimane.

U16 liigas kohtus Poomi koduvõistkond Piemonte Campus külla sõitnud Tam Tam Basketballiga, kes alistati koguni 80:35. Algviisikus väljakule pääsenud Poom viskas oma meeskonna paremuselt teise korvikütina 16 punkti.

Eestlase kodumeeskonnal on nüüd tabelis kirjas 16 võitu ja kolm kaotust, millega hoitakse oma alagrupis kolmandat kohta.

U16 liigas teenis suure võidu ka Kuusmaa koduklubi Rooma Stella Azzurra, alistades külla sõitnud Rooma Basketi 85:42. Kuusmaa arvele jäi võidumängus 5 punkti.

Stella Azzurra jätkab oma alagrupis ainsana täiseduga, olles võitnud kõik 17 senipeetud kohtumist.

Metsla koduklubi Pistoia Basket alistas U16 liigas võõral väljakul Bologna La Spezia 59:56. Mängu protokoll kahjuks puudub.

Oma alagrupis asub Pistoia nüüd seitsme võidu ja 13 kaotusega kaheksandal kohal.

Pressi koduklubi Reggiana teenis U16 liigas järjekordse kaotuse, jäädes võõrsil 75:78 alla Santarcangelo Basketile. Press isiklikku punktiarvet ei avanud.

Reggiana paikneb oma alagrupis kindlalt viimasel, 11. kohal, olles kaotanud kõik senised 18 kohtumist.

scroll to top