Oli, mida vaadata ehk kes lõid BSBC turniiril Eesti koondistes kõige eredamalt särama?

-Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

Tallinnas peeti möödunud nädalavahetusel kõrgetasemeline Balti mere karikaturniir korvpallis, kus omavahel võtsid mõõtu U16 ja U18 vanuseklasside Eesti, Läti, Soome ja Rootsi koondised. Kui meie tüdrukute koondised suutsid kahepeale teenida kuuest mängust ühe võidu, siis poiste saldo oli oluliselt positiivsem ning U18 noormehed tulid täiseduga turniiri võitjateks.

Heiko Rannula juhendatav U18 koondis sai 74:45 esmalt jagu Rootsist, alistas seejärel kõrgetasemelises kohtumises 85:74 Soome ning võttis viimasel päeval 71:65 võidu ka Läti vastu.

Kogu U18 turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti kõrge lennu ja täpse käega Markus Ilver, kes kolme kohtumisega tõi keskmiselt 25,9 minutiga 15 punkti, 6 lauapalli ja 2 vaheltlõiget, tabades keskmiselt 2,3 kaugviset mängus. Eraldi Eesti meeskonna parimaks hinnati keskmiselt vaid 18 minutit platsil viibinud Hugo Toom, kelle kontosse kogunes 13,3 silma, 4,7 lauapalli, 1,7 söötu ja 1,7 vaheltlõiget.

Suuremat raskust kandsid Eesti U18 koondises veel ka mängujuht Kasper Suurorg (28,3 minutit, 11,7 punkti, 6 lauapalli ja 3,7 söötu), USA-s keskkoolikorvpalli mängiv Johannes Kirsipuu (22,9 minutit, 9,3 punkti, 4,3 lauapalli, 4,3 söötu ja 3 vaheltlõiget) ja Tšehhi GBA akadeemias õppiv Illimar Raiend (21,4 minutit, 7 punkti, 6 lauapalli ja 3 söötu).

Kahe võiduga turniiri lõpetanud Soome U18 koondise edukaimad olid Max Besselink (15,7 punkti, 6,7 lauapalli, 3,7 söötu, 1,7 vaheltlõiget ja 1 blokk) ja Aarni Korkiatupa (13 punkti, 4,7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Ühe võiduga kolmandaks jäänud lätlaste edukaim oli keskmiselt 12,7 punkti ja 9,3 lauapalliga Noa Daniels Viljamsons, Toms Skuja tõi 10,7 silma, 5,3 lauapalli, 5,7 söötu ja 2,3 vaheltlõiget.

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Kris Killingu käe all mänginud Eesti U16 koondis alustas turniiri valusa 68:85 kaotusega Rootsi vastu, 52:80 jäädi alla Soomele, aga viimasel päeval mängiti 73:67 üle Läti esindus.

Madridi Reali hingekirja kuuluv (ilma ketsideta) 209 cm pikkune Henri Veesaar tõi keskmiselt 27,7 minutiga 13 punkti, 8,7 lauapalli ja 2,3 blokki, kahes kohtumises osalenud Gregor Allik kerkis keskmiselt 20,8 minutiga ootamatult keskmiste numbrite järgi tiimi paremuselt teiseks punktikütiks 11 silmaga ning lisas ka 3,5 lauapalli ja 2 söötu. Itaalias palliv Karl Markus Poom tõi 10,3 punkti, 4,7 lauapalli ja 2 söötu ning Maximus Solman ja Karl Gustav Jurtšenko viskasid kumbki 8,7 silma.

Turniiri võitis täisedu kolme võiduga Rootsi, kelle parimad olid William Erik Rachid Kermoury (20,6 minutit, 17,7 punkti, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget) ja Tunde Nils Matin Vahlberg Fasasi (20,6 minutit, 13 punkti, 8 lauapalli, 2,3 söötu, 2,7 vaheltlõiget ja 1,3 blokki). Soome meeskond teenis teise, Eesti kolmanda ja Läti neljanda koha.

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Eesti tütarlaste koondistest sai ainsana võidurõõmu maitsta Marko Parkoneni juhendatav U18 esindus, kes avamängus oli 71:61 üle Rootsist. Teises kohtumises jäädi 69:102 alla Soomele ja viimasel päeval 52:74 ka Lätile. Eesti mäng tugines suuresti kolmele neiule, kui Anna Gret Asi tõi keskmiselt 27,5 minutiga 17 punkti, 3,7 lauapalli, 3 söötu ja 2,7 vaheltlõiget, Marie Anette Sepp kogus 25,4 minutiga 11,3 silma, 3,3 lauapalli, 4 söötu ja 2 vaheltlõiget ning Helena Stina Svilberg 25,1 minutiga 10,7 punkti ja 5,3 lauapalli.

Serblase Predrag Stanojcici käe all mänginud neidude U16 koondis sai 39:70 kaotuse Rootsilt, 50:66 jäädi alla Soomele ja 65:90 Lätile. Eesti edukaimana kogus Viktoria Timoštšuk keskmiselt 27,3 minutiga 13 punkti, 2,3 resultatiivset söötu ja 2,3 vaheltlõiget.

BSBC näol on tegemist regionaalse korvpalliturniiriga, mis tänavu toimus juba 16. korda. Siit on läbi käinud teiste seas ka NBA mängumehed Kristaps Porzingis, Lauri Markkanen, Davis Bertans, Rodions Kurucs ja Anzejs Pasecniks ning oluline osa nelja osaleva riigi koondislastest.