Raieste tõi Baskonia võidumängus 17 punkti, Valge ja Burgos samuti edukad

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Hispaania korvpalli madalamates liigades võitsid Sander Raieste ja Baskonia duubelmeeskond tulemusega 91:73 Aquimisa Zamorano võistkonda. Robert Valge ja Burgose duubelmeeskond teenisid 83:74 võidu Ordizia-Basoa Banaketaki üle.

Baskonia asus juba avaveerandil kümne silmaga juhtima ning poolajaks oli vahe 15 punkti. Kolmanda veerandaja lõppedes juhiti 69:46 ja kuigi Zamorano suutis viimasel neljandikul 27:22 parem olla, siis kokkuvõttes võitjas enam kahtlust polnud.

Sander Raieste viibis väljakul pea 22 minutit ja tõi selle ajaga oma meeskonna parimana 17 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 3/5, kolmesed 3/5). Tema arvele jäi veel 2 lauapalli, 2 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga. Paremuselt teine punktitooja oli Lautaro Tomas Lopez, kes viskas 16 punkti. Vastaste resultatiivseim oli sarnaselt Raiestele 17 punkti visanud Anthony Joseph Libroia.

Liigatabelis jätkab Baskonia (12-17) 16 meeskonna seas kümnendal kohal, Zamorano (9-20) on eelviimane.

Burgos võitis avapoolaja nelja punktiga ning enne neljandat veerandaega oli eduseis siiski vaid 58:53. Banaketak viimasel kümnel minutil kohtumist enda kasuks ei suutnud kallutada ning ka seal oli Burgos 25:21 parem, millega saadi kokkuvõttes üheksapunktiline võit.

Robert Valge teenis 28 minutit mänguaega ning viskas 14 punkti (vabavisked 2/2, kahesed 6/8, kolmesed 0/4). Lisaks võttis ta 2 lauapalli, andis 3 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike ja 3 pallikaotust ning sooritas 3 isiklikku viga. Meeskonna parim oli Emil Savic 20 punkti ja 8 lauapalliga. Kaotajatele tõi samuti 20 silma Peru Joseba Arrondo Esnaola.

Turniiritabelis paikneb Burgose duubelmeeskond (11-17) 16 tiimi seas kümnendal, Banaketak (8-20) 14. kohal.