fbpx
Close

Rauno Nurger: eesmärk on jätkata korvpallurikarjääri Euroopas

Avatar
-Rauno Nurger | Foto: AFP/Scanpix

Seitsmendat aastat järjest USA üliõpilasliiga NCAA finaalturniirile pääsenud Rauno Nurgeri koduklubi Wichita State Shockers pidi tänavu juba avaringis vastu võtma üllatusliku 75:81 kaotuse Marshall Thundering Herdilt.

Nurgeri jaoks lõpetas viimane kaotus ka tema mängijakarjääri Wichita State’is, kus ta pallis kokku neli hooaega, aastatel 2014-18. Statistiliselt parimaks hooajaks kujunes mullune (2016/17), kus eestlane kogus keskmiselt 14,1 minutiga 5 punkti ja 2,8 lauapalli. Tänavuse hooaja numbrid olid tal 13,4 minutit, 4,4 punkti ja 2,8 lauapalli.

“Kindlasti jään rahule oma valikuga siia tulla. Eks alati oleks saanud paremini teha, aga nüüdseks on siin korvpalliga kõik ja tuleb teha järgmine samm. Kindlasti olen ma parem mängija võrreldes siia tuleku eelse ajaga, tööd on palju tehtud. Varsti saab teada, kas see töö ka vilja kannab. Wichita State’ist jääb kõige rohkem meelde see kui tugev fännibaas siin on. Meil on kindlasti USA ühed parimad fännid ja see kogemus nende ees mängida jääb mulle alati meelde,” rääkis Nurger oma neljast ülikooliaastast portaalile Korvpall24.ee.

Eesti korvpallikoondise toetajatele on noormehel rõõmusõnum, kuna nõusolek rahvusmeeskonna esindamiseks on juba antud: “Koondisekutse sain juba kätte ja vastasin mänedžer Keio Kuhile, et olen sel suvel valmis koondisesse tulema.”

“Eesmärk on kindlasti jätkata korvpalluriteed Euroopas. Kus mu karjäär jätkub, sellest pole mul veel õrna aimugi, aga kui jõuan Eestisse tagasi, siis saan agendiga kokku ja eks siis arutame ning vaatame, kus oleks tark jätkata,” soovib Nurger alustada profikarjääri.

scroll to top
Inline
Inline