fbpx
Close

Reinar Halliku KK lapsed said nimekate meestega laagerdada ja patsu lüüa

-Reinar Halliku Korvpallikooli laager | Foto: Reinar Halliku Korvpallikool Facebook

-Reinar Halliku Korvpallikooli laager | Foto: Reinar Halliku Korvpallikool Facebook

Reinar Hallik korraldas juuni keskel omanimelises korvpallikoolis lastele treeninglaagri, kus abilistena astusid üles mitmed Eesti korvpalli kõlavad nimed eesotsas Martin Müürsepa, Siim-Sander Vene, Kristjan Kanguri, Sten-Timmu Soku, Andres Sõbra ja Howard Frieriga.

“Laager toimus kahele grupile – üks grupp oli 2006-09 sünniaastaga poisid ja teine rühm oli koostatud vanematest koolipoistest. Kokku oli hõivatud pea 60 last,” sõnas omanimelise korvpallikooliga head tööd tegev Reinar Hallik Korvpall24.ee portaalile.

Kas endiseid ja praeguseid Eesti tippmängijaid ja -treenereid oli keeruline laagrisse abiks saada? Hallik: “Kõik olid kohe nõus hea meelega tulema aitama. See on lastele unustamatu kogemus, kui muidu saavad televiisorist neid mehi vaadata, siis nüüd tulid kohale, aitasid trenne läbi viia, sai nendega patsu lüüa, pilti teha ja autogramme küsida. Mida see lapse hing veel ihkab.”

Provotseerisime Hallikut ka ütlema, kes kuulsustest lastele kõige rohkem peale läks, aga konkreetset vastust ei saanudki: “Ma isegi küsisin lastelt, et kes kõige ägedam mees on, aga kõigil olid erinevad lemmikud. Müürsepp oli kindlasti populaarne, kuna temalt sai erinevaid NBA küsimusi küsida. Pärast iga trenni oli küsimuste-vastuste voor ka.”

Praegu kõige kõrgemal tasemel mängiva Eesti korvpallurina laste ees käinud Siim-Sander Vene kiitis Korvpall24.ee portaalile Reinar Halliku tegevust: “Väga mõistlik üritus oli. Ma arvan, et lastele ka meeldis. Saime korralikult trenni teha ja ehk natukene teistmoodi, kui nad muidu on harjunud tegema. Mind tunti ikka ära ka ja pärast trenni oli väike küsimuste voor otsa ja kõik toimis. Viimase aasta jooksul olen päris mitmes taolises laagris ja trennis käinud. Lastel on alati huvitav ja midagi ehk jääb meelde ka. Natuke ikka mott tõuseb, kui vähe tuntum vend trennis kaasa teeb või ette näitab.”

Laagrist tegi ülevaatliku artikli ka piirkonna ajaleht Põhjarannik, kust nopime välja mõned osalenud meeste arvamused:

Reinar Hallik: “Mäletan, kui olin Narvas noor poiss ja meil käisid korra mängimas Margus Metstak, Rauno Pehka ja teised tolle aja kuulsused. Läksin käte värisedes Metstakilt autogrammi küsima. Hiljem vaatasin kaks-kolm kuud iga päev seda autogrammi ja see andis nii võimsa emotsionaalse laengu. Tahtsin ise samasuguseks saada.

Martin Müürsepp: “Head mängijad ei jää märkamata. Tänapäeval eriti – maailm on agente täis, nad otsivad su päris varakult üles, 13-14-aastaselt pannakse juba silm peale.”

Andres Sõber laagris osalenud noortele: “Kuulake hoolega, mida Martin (Müürsepp) räägib, jätke see meelde, ja seisate ise kunagi nagu tema väikeste kossupoiste ees ja räägite oma lugu.”

Reinar Hallik ja korvpallikooli lapsed teevad suure kummarduse Peipsi-Alutaguse Koostöökojale, kelle abiga sai see laager võimalikuks.


Reinar Halliku Korvpallikool ja Iisaku Gümnaasium kutsuvad noori ka korvpalliakadeemiasse ning veel 20. juunil kell 12 on viimased sisseastumiskatsed. Lisainfo Reinar Halliku Korvpallikooli Facebooki lehel.

scroll to top