Rostock sai raske võidu, Veideman kuulus meeskonna resultatiivseimate hulka

-Rain Veideman | Foto: Sylvia Funk/Rostock Seawolves

Saksamaa esiliigas naasis Rain Veidemani koduklubi Rostocki Seawolves pärast eelmises mängus saadud kaotust taas võidulainele, kui alistas külla sõitnud Tübingeni Tigersi 83:79 (13:13, 28:22, 9:19, 33:25).

Rostock võitis avapoolaja 41:35, kuid kolmanda veerandi lõpuks jäädi kaotusseisu 50:54. Pingeline punkt-punkti heitlus jätkus viimase minutini. Veidemani resultatiivne 2+1 rünnak 42 sekundit enne lõppu viis Rostocki juhtima 80:79 ning Stefan Ilzhöfer ja Jarelle Reischel vormistasid vabavisetest lõppseisu.

Algviisikusse kuulunud Veideman viibis väljakul kauem kui keegi teine – 31 minutit – ning kogus selle ajaga 15 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 1/3, vabavisked 6/8), meeskonna parimana viis korvisöötu, ühe vaheltlõike, kaks pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Jarelle Reischel ja Keith Wright viskasid võitjate kasuks samuti 15 punkti. Rostock pidi läbi ajama ilma oma skooriliidri Behnam Yakhchalita, kes vigastas eelmises mängus jalga.

Liigatabelis hoiab Rostock 22 punktiga endiselt liidrikohta, olles kogunud 11 võitu ja kolm kaotust. Nelja võidu kõrvale kaheksanda kaotuse saanud Tübingen asub kaheksa punktiga 12. kohal.

Esimese omavahelise kohtumise sel hooajal võitis Rostock 96:90.