Sander Raieste 20 punktist võiduks ei piisanud, Robert Valge sai kaotuse lähirivaalilt

-Sander Raieste | Foto: Baskonia

Sander Raieste meeskond Baskonia duubel pidas Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) maha ägeda mängu liigatabelis samal pulgal oleva Teslacard Circulo Gijon Baloncesto tiimiga ning pidi koduväljakul tunnistama vastase paremust 77:83 (25:9, 18:27, 24:25, 10:22).

Baskonia duubel alustas kohtumist hiilgavalt, kui esimene veerand võideti 25:9 – kõik sujus. Seejärel Baloncesto kogus ennast ning rebis poolajaks vahe kõigest 7 silma peale. Kolmas veerand möödus punkt-punkti heitluses ning viimase neljandiku eel oli Baskonia duubel veel peal 6 punktiga. Seejärel Raieste meeskonna jõud rauges täielikult ja rünnak lagunes. Baloncesto oli lõpus selgelt üle ja sai tabelisse väärt võidu.

Kaotusele vaatamata oli Raieste mängu parim, kui ca 29 minuti jooksul viskas 20 punkti (kahesed 5/6, kolmesed 3/6, vabavisked 1/2), võttis 4 lauapalli, andis 4 söötu, tegi ühe vaheltlõike ja pallikaotuse ning 4 viga. Meeskonnakaaslastest paistsid silma lätlane Arturs Kurucs 12, Miguel Burgos ning Lautaro Tomas Lopez mõlemad 10 silmaga.

Võitjate poolelt panustasid Martyce Kimbrough 20, Robert Christen Swift 16, Saul Gonzalez 13 ning Efosa Anthony Osayande 12 punktiga.

Läänekonverentsi tabeliseis on Baskonia duubli jaoks raske, kuna 7 võidu ja 14 kaotusega ollakse eelviimasel ehk 11. kohal. Järgmisena kohtutakse 16. veebruaril võõrsil Bodegas Rioja Vega meeskonnaga.

Astme võrra madalamal ehk Hispaania tugevuselt neljandas liigas (EBA) Burgose duubli eest palliv Robert Valge pidas samuti maha tulise võitluse lähirivaaliga. Paraku jäädi pärast tasavägist mängu C.B Santurtzi SK-le alla 67:71 (15:19, 14:12, 16:20, 22:20).

Tabeliseisu järgi võis juba eeldada, et tuleb kõva lahing. Poolajaks oligi Santurtzi edu vaid kaks punkti. Mõlemad tabasid hästi kahepunkti viskeid – Burgose duubel 55% vastaste 54% vastu. Robert Valge meeskond soovis aga mängu kolmestega ära teha, visates neid kahestest rohkem peale. Plaani nurjas aga kehv tabavusprotsent, kui rõnga läbis vaid 25% viskeid (8/32).

Valge sai mänguaega 26,5 minutit ning selle ajaga tõi 17 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 1/8, vabavisked 4/4), võttis ühe lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu, tegi kaks pallikaotust ja 4 viga. Victor Hernandez viskas samuti 17, leedukas Rihards Berzins 14 ning Alvaro Moreno 12 silma.

Santurtzi poolelt tegid enim pahandust Javier Torre 20, Juan Ramon Entrena 14, Xabier Peral 12 ning Sergio Lopez 11 punktiga.

Liigatabelis hoiab Burgose duubel 9 võidu ja 7 kaotusega 7. kohta. Järgmisena võetakse 17. veebruaril koduväljakul vastu tabeli kolmas Pas Pielagose meeskond.