fbpx
Close

Siim-Sander Vene kaotusest Madridi Reali staaride vastu: sellistes mängudes loevad pisiasjad

-Siim-Sander Vene | Foto: CB Gran Canaria Facebook

-Siim-Sander Vene | Foto: CB Gran Canaria Facebook

Eesti hetke üks paremaid korvpallureid Siim-Sander Vene sai pühapäeval mõõtu võtta Euroopa täieliku tipptasemega, kui tema koduklubi Gran Canaria pidi tunnistama Madridi Reali 77:71 paremust.

28-aastane eestlasest ääremängija andis pärast matši lühikese intervjuu klubi kodulehele, kus möönis, et selliste tiimide vastu hakkavad lõpuks rolli mängima pisiasjad.

“See oli valus kaotus. Olime suurema osa mänguajast ees ning lõpuga see ära kaotada, on valus. Me ei suutnud võimalust ära kasutada. Esimene poolaeg oli meie poolt hea, teisel poolajal sai Real lihtsaid korve ning nende olukord paranes,” kommenteeris Vene.

Eestlane lisas: “Kui oled eduseisus, siis peaks tegema edasi samu asju, mida seni oled teinud. Vastased suutsid pärast poolajapausi oma mängu muuta ning parandada. Sellistes mängudes ja taoliste vastaste vastu hakkavad detailid rolli mängima ning kaotasime mängu tänu pisiasjadele. Mõned olukorrad on piisavad, et selline matš kaotada.”

Tõenäoliselt toimus mängus ka kaheldavaid intsidente kohtunikega, kuna Venelt küsiti ka vilemeeste kohta. Eestlasest mängumees jäi rahulikuks ning vastas: “Kohtunikud teevad oma tööd ja ma ei usu, et me täna nende pärast kaotasime. Võit jäi pisiasjade taha, kuid kohtunikke selles süüdistada ei saa.”

“Nüüd on meil rohkem aega valmistuda Fuenlabrada mänguks, et minna ja võtta võit, mis on ainuke asi, mis loeb,” vihjas Vene sellele, et Gran Canaria jaoks sai Euroliiga hooaeg läbi ning see võimaldab paremini keskenduda igaks järgnevaks koduliiga mänguks.

Ka Gran Canaria peatreener Pedro Martinez loobus kohtunike kritiseerimast: “Mul pole selle kohta arvamust. Oli tasavägine mäng ja loomulikult tehti ka otsuseid, mis meie arvates oleks võinud teistpidi minna. Aga rohkem ma seda ei kommenteeri.”

Martinez nõustus Venega ka selles osas, et Real suutis teisel poolajal oma mängu parandada, Gran Canaria kaotas aga veidi rütmi. Tema sõnul olid need kaks asja mõnevõrra ka üksteisest tingitud.

Liigatabelis on Gran Canaria 9 võidu ja 17 kaotusega 14. kohal, play-offi pääsust on hetkel vajaka juba 5 võitu. Madridi Real (20-6) on teisel positsioonil, liidrist Barcelonast kahe võidu kaugusel.

Põhiturniiri lõpuni jääb Gran Canarial veel 8 mängu ning kui arvata välja liider Barcelona ja 6. kohal paiknev Manresa, siis on Vene koduklubil järelejäänud kohtumised tabeli teise otsa tiimidega, mis pakub hea võimaluse üritada oma tabeliseisu mõnevõrra parandada.

scroll to top