Sokk ja Laane aitasid koduklubid võidule, hea mängu teinud Paasojale ja Psychikole kaotus

-Rait-Riivo Laane | Foto: Siim Semiskar

Kreeka korvpalli esiliigas olid võidukad Rait-Riivo Laane ja Kosi Ippokratis ning Sten-Timmu Sokk ja Thessaloniki Iraklis. Martin Paasoja kodumeeskond Ateena Psychiko pidi võõrsil kaotuse vastu võtma.

Ippokratis alistas 79:71 (21:15, 21:19, 15:23, 22:14) Karditsase. Rait-Riivo Laane mängis veidi üle 29 minuti ja viskas selle ajaga 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/5). Lisaks võttis ta 4 lauapalli, andis 9 korvisöötu, tegi ühe vaheltlõike, pallikaotuse ja 3 isiklikku viga. Antonis Asimakopoulos tõi Ippokratise parimana 20 punkti ja 7 lauapalli. Külaliste poolelt vastas Nikos Kaklamanos 19 punktiga.

Iraklis oli 85:62 (18:16, 20:17, 25:11, 22:18) üle Marousi meeskonnast. Sten-Timmu Sokk viibis väljakul ligi 23 minutit ja sai kirja 3 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 1/2). Tagamängija võttis veel 5 lauapalli, jagas 4 korvisöötu ning tegi 4 isiklikku viga. Tiimi resultatiivseimad olid Ronaldas Rutkauskas ja Kostas Kakaroudis võrdselt 15 punktiga. Orfeas Stasinos tõi Marousi eest 17 silma.

Psychiko pidi 74:83 (22:13, 12:22, 17:19, 23:29) alla vanduma Diagorasele. Martin Paasoja nimele kogunes ligi 34 mänguminuti jooksul 15 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 3/5). Veel võttis ta 4 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike, kaotas kahel korral palli ja tegi 4 isiklikku viga. Meeskonna parimana viskas Nikos Arsenopoulos 23 punkti, võitjate poolelt tõi Giorgos Koukas 15 silma.

Turniiritabelis asub Iraklis 15 võidu ja kolme kaotusega teisel kohal. Ippokratis (11-7) jagab Diagorasega 3.-4. kohta ning Psychiko (8-10) jätkab üheksandal positsioonil.