fbpx
Close

Tsentrina Himkile vastu astuv Kristjan Kangur: kõikidega on võimalik mängida

-Kristjan Kangur | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Kangur | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramol on pühapäeval kell 16 Saku Suurhallis Moskva Himki vastu algamas fännide poolt kaua oodatud VTB Ühisliiga hooaeg. Kui eelmisel aastal saadi esmakordselt play-offi, siis vähemad ei ole peatreeneri sõnul eesmärgid ka sel hooajal. Materjal sellesihi täitmiseks hakkab tasahaaval kokku saama, kui vigastustest räsitud meeskonda on korvi alla veel lisa tulemas

Korvpall24.ee käis Kalev/Cramo treeningut vaatamas ja hooajaeelsel meeskonna tutvustusel. Kui Zach Smith ja Antino Jackson istusid kogu treeningu tervisehädade pärast pingil, siis Bahama koondislane Dwight Coleby sai mänguoskuseid eraldi abitreeneriga lihvida. Kuidas meeskond mänguks Himkiga ja alanud hooajaks valmis on, rääkis tiimi kapten Kristjan Kangur.

“Eks kõik hooajad on erinevad. Sel aastal on rohkem eestlasi ja grammi võrra vähem välismaalasi. Mul on hetke meeskonna olukorda keeruline ennustada. Hakkab see hooaeg juba tulekahju päästmisega, sest mõned mehed on vigastustega väljas,” nentis meeskonna kapten.

Kuna mänguks Himkiga väga pikki pallureid pole platsile panna, siis tõenäoliselt proovitakse Kangurit keskmängijana: “Jah, small balli hakkame mängima ja vaatame, kuidas see meil välja kukub. Mina mängin muidu oma positsioonil, kuid tundub, et hooaja alguse poole pean mängima tsentrit.”

Klubi peatreener Robert Štelmahers on kiitnud, et Kangur tundub paremas vormis, kui eelmisel hooajal.  “Eks ta võib-olla natuke meelitas, aga loomulikult suvel peab ju liigutama,” oli kapten tagasihoidlik, aga tõdes, et jalgu seinale pole ta kunagi visanud. “Mina ja eks kõik üritavad ennast mingil määral vormis hoida. Jõusaalis teen oma äranägemise järgi trenni. Mul on omad rutiinid, mida päev päevalt ja aastast aastasse üritan teha.” Toitumisega Kangur nii väga ranget dieeti ei pea. Üritab mõistlikult süüa seda, mida keha vajab.

Himkist rääkides tõi kapten välja, et ka Venemaa suurklubil on probleeme: “Kui me nendega seal mängisime (kontrollmäng Moskvas – toim.), siis olid neil ka paljud mehed vigastustega väljas. Mul ei ole õrna aimugi, mis koosseisuga nad pühapäeval tulevad. Alati on kõikidega võimalik mängida…ja edukalt mängida.”

Hooaega raske 79:75 võiduga poolakate Zielona Gora Stelmeti vastu alustanud Himkil on tsentri positsioonil üles antud näiteks venelaste endine NBA staar Timofey Mozgov ning ameeriklased Devin Booker ja Jeremy Evans.

scroll to top