fbpx
Close

Tüdrukute U16 koondise peatreener: mängijad peavad suvel saama paremasse vormi!

-Pierre Bressant | Foto: Siim Semiskar

-Pierre Bressant | Foto: Siim Semiskar

Eesti U16 koondised alustavad esmaspäeval Pirital Balti matši. Basket.ee uuris tütarlaste koondise peatreenerilt Pierre Bressantilt, kuidas nende suvine ettevalmistus on läinud ning millised on olnud arengud.

Prantslasest 58-aastane Bressant on edukas endine korvpallur ning tunnustatud korvpallitreener. Ta on töötanud pikalt Prantsusmaa kõrgliiga klubi ASVEL-i juures.

Pierre, kuidas tütarlaste U16 koondise suvine ettevalmistus kulgenud on?

Üritame saada tüdrukuid füüsiliselt heasse vormi. Aega on küll vähe ja palju ära teha ei jõua, kuid nad peavad mõistma, et kui nad tahavad mängida korvpalli siis nende keha kasutab palju hapnikku. Kui nad on vormist väljas, siis ei jõua piisavalt hapnikku ajusse ja see toob endaga kaasa eksimused ja halvad otsused. Siin (Kilingi-Nõmmel, toim.) on väga head tingimused. Mul on saali võtmed ja saame seal treenida igal ajal. Esimesel päeval küsisid tüdrukud, kas nad võivad saali minna juba enne kui ma ise selleks valmis olin. Selle üle on mul hea meel. Neil on hea suhtumine. Selge see, et neil on praegu raske, aga nad peavad mõistma, et teistele järgi jõudmiseks ongi vaja pingutada. Nad on jäänud maha, sest pole harjunud sellistel kiirustel korvpalli mängima. EM-il saavad need kiirused olema aga veelgi suuremad.

Mida arvad B-divisjoni võistkondadest ja tasemest?

Ma arvan, et B-divisjon jaguneb pooleks – üks pool, kes tahavad A-divisjoni tagasi saada ja teine pool, kes ei taha C-divisjoni langeda. Pakun, et me oleme kuskil seal vahepeal. Pall ja rõngas on ümmargused ja ma usun, et suudame mõned olulised võidud kätte saada.

Kuidas koondise vaimsusega lood on? Kuidas seda arendate?

Kommunikatsioon on kõige olulisem. Kui nad ei saa millestki aru, siis ma kordan, sest see on minu viga, et ma ei räägi eesti keelt. Samuti peavad nad teineteise jaoks olemas olema. Omavaheline suhtlus on praegu kõige olulisem.

Ma olin üllatunud, kui me esimest korda koos lõunat sööma läksime ja nad ei rääkinud omavahel. Ma mõtlesin, et mis jama see nüüd on. Ma korjasin nende telefonid kokku, et nad suhtleksid omavahel rohkem. Keegi ei saa üksinda võita, aga võistkonnana võime saavutada palju.

Tulla Prantsusmaa kõrgliiga klubi juurest siia U16 tüdrukute juurde, kuidas see on sinu jaoks on läinud?

Hästi. Ma tean, kus on kõrgtase ja oskan alati allapoole tulla. Nemad on praegu enda parimal tasemel, aga mina tean, mida suudavad professionaalid. Kui ma neile seda seletan, siis nad saavad aru, kus nad täna on ja kuhu on neil võimalik jõuda kui nad kõvasti tööd teevad. Kõik nad tahavad kõrgele jõuda. Minu jaoks on see lihtne, sest Prantsusmaal olen treeninud ka U9 ja U11 vanuseklasse – päris väikestest täiskasvanuteni välja. Kõige olulisem minu jaoks on näha naeratust nende tüdrukute näos.

Mida peavad mängijad suvel tegema?

Saama paremasse vormi! Nad ei mõista veel seda, et treening peab olema raskem kui mäng ja suvi peab olema raskem kui hooaeg. Suvi on see aeg kui arened, tõstad raskusi – asju mida hooaja sees teha ei jõua. Paljude meelest on suvi puhkamiseks. Võtad puhkuse ega tee midagi. Need inimesed jäävad teistest maha.

Mis on teie järgmine samm U16 koondisega?

Teha nendest tüdrukutest sportlased. Vaatasin U16 noormeeste mänge ja mulle meeldis, kuidas nad jaksavad üle välja pressingut teha. Mulle meeldiks kui tüdrukud suudaksid sama teha. Ma tean, et nad pole veel piisavalt heas vormis, et seda teha, kuid läheme samm-sammult edasi. Esimese asjana üritame selgeks saada, mida kujutab endast kollektiivne kaitsemäng. Seejärel saame vormi ja mõistame, miks see oluline on.

Tütarlaste U16 koondist alustab esmaspäeval Pirital toimuvat Balti matši turniiri. B-divisjoni EM peetakse 16.-25. augustini Montenegros, Podgoricas. Eesti kuulub B-alagruppi koos Slovakkia, Sloveenia, Portugali ja Bulgaariaga.

scroll to top