fbpx
Close

U20 koondise snaiper Kristen Kasemets: kogu suve on trenni tehtud, peab ju sisse viskama!

-Kristen Kasemets | Foto: Siim Semiskar

-Kristen Kasemets | Foto: Siim Semiskar

Eesti U20 korvpallikoondis alustas kodust Nordic Cup turniiri kindla 80:59 (23:12, 25:21, 22:11, 10:15) võiduga Rootsi eakaaslaste üle. Avapoolajal tehti korralik vahe sisse suuresti tänu ladusale ründemängule ja tabavatele kolmepunktivisetele ning eduseisus purjetati kuni lõpuni välja.

Eriti heas hoos oli kolmesekaare tagant uuel hooajal Rakvere Tarva särgi selga tõmbav Kristen Kasemets, kes tabas kaugelt 4/5 ja viskas lõpuks meeskonna parimana 17 punkti. “Saime kaitses hästi palju stoppe, tegime palju vaheltlõikeid, sest Rootsi tegi kõvasti pallikaotuseid. Selle pealt saime rünnaku käima ja panime lihtsad visked ära,” analüüsis Keila Korvpallikoolist sirgunud tagamees Korvpall24.ee portaalile.

Kogu Eesti koondise kolmesteprotsent oli koguni 44,8% (13/29) ning Kasemetsa sõnul ei saa seda suureks üllatuseks pidada: “Kogu suve on trenni tehtud, peab ju sisse viskama! Kui korvpallikodu pihta hakkas, siis alustasime kohe trennidega ja kui oled palju visanud, siis peab sisse minema.”

Päris rahule 17 minutit väljakul viibinud Kasemets siiski mänguga ei jäänud, kuna viimasel veerandil seni näidatud intensiivsus kadus: “Lõpus natukene andsime ära ja läksime lohakaks ning rootslased tulid järele. Võib-olla lasime ise jala veidi sirgeks.”

Täna on Eesti koondise vastaseks Island, kes avapäeval pidas distsiplineeritud ja võimsa Soome koondise taktis vastu kolm veerandaega, kuid siis kustus ja kaotas lõpuks 65:86. Kasemets järgmistest vastastest veel avakohtumise lõpus suurt midagi ei teadnud: “Ma ei oska öelda, pole varem nendega mänginud. Ega me polegi enne tänast vastaseid vaadanud. Nüüd kindlasti Soome – Islandi mängu saame üle vaadata. Homme (täna – toim.) peab samamoodi panema, muud varianti pole. Ja meie koondise võlu on, et iga mees võib panna.”

Seni Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnas meistriliigakogemust saanud Kasemets läheb uuel hooajal mängima Rakvere Tarva ridades, kus peatreenerina astub üles Kasemetsale “väikese Kalevi” päevilt hästi tuttav Martin Müürsepp. “Kindlasti ootan uut hooaega. Tuleb keskkonnavahetus ja kolimine uude linna. Tarval on head fännid, kes saavad ilmselt nüüd ka mänge vaatama tulla. Siis on hea mängida seal,” vaatas kolmesekütt tulevikku.

Kas Rakvere Tarva fännid näevad uuel hooajal samasugust viskepidu nagu publik Nordic Cupi avamängus võis nautida? “Kindlasti! Vähemalt ma loodan, et näevad,” lausus Kasemets ja vastas palve peale ennast mängumehena iseloomustada selliselt: “Ma suudan kaitses kõvasti pingutada ja tegelikult suudan platsil kõike teha. Aga viskamine ja kaitse on peamiselt minu rida.”

Loomulikult vaatas Tallinna Kaleviga varakult eestikate play-off’is konkurentsist kukkunud Kasemets eelmise hooaja pronksiseeriat Rapla ja Rakvere vahel ning küsimuse peale, kas ta plaanib aidata Rakverel napi medalist ilmajäämise enda kasuks pöörata, vastas noormees lennukalt: “Ma mõtlen, et pigem võiks juba finaali välja minna!”

scroll to top