Udine pani viimasel veerandajal paremuse maksma, Montegranarole lisaaja võit

-Rain Veideman | Foto: Siim Semiskar

Itaalia korvpalli esiliigas sai Raid Veidemani koduklubi Udine 78:64 jagu Forlist. Hea päev oli ka Kaspar Treieri meeskonnal Montegranarol, kui võõrsil alistati 91:85 Mantova.

Udine kaotas poolaja viie punktiga, kuid suutis viimaseks neljandikuks vahe vähendada ühele punktile. Mängu lõpp kuulus täielikult kodumeeskonnale, sest veerandaeg võideti koguni 21:6 ja teeniti kokkuvõttes üpris kindel võit.

Rain Veideman teenis 32 minutit mänguaega ning viskas 12 punkti (vabavisked 1/2, kahesed 4/7, kolmesed 1/3). Tema arvele jäi ka 4 lauapalli, üks vaheltlõige ja 2 korvisöötu. Negatiivse poole pealt tegi eestlane 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Võistkonna resultatiivseim oli Chris Mortellaro 16 punktiga. Vastastele tõid võrdselt 13 punkti Darryl Joshua Jackson ja Yuval Naimy.

Montegranaro võitis avaveerandi 28:19 ja poolajaks juhiti kümne punktiga. Kolmanda veerandajaga mängisid vastased vahe aga ühele punktile lõpuks võideldi välja ka lisaaeg. Seal näitasid külalised aga paremat minekut ning viie minutiga visati 13 punkti vastaste seitsme vastu.

Kaspar Treier pääses väljakule neljaks minutiks ning eksis oma ainsal kaugviskel. Statistikasse sai ta enda nimele ühe lauapalli, 3 isiklikku viga ja ühe pallikaotuse. 24 punkti ja 9 lauapalli tõi Marshawn Powell. Kaotajate eest tegi kaksikduubli 17 punkti ja 11 lauapalliga Francesco Candussi.

Turniiritabelis hoiab Udine (16-9) kolmandat kohta, Montegranaro (16-9) on viies.