Üleplatsimees Veideman vedas Mantova võidule, Treieri punktirekord Montegranarot kaotusest ei päästnud

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Rain Veidemani koduklubi Mantova teenis täna Itaalia esiliiga kaheksandikfinaalseeria neljandas mängus kindla võidu, Kaspar Treier ja Montegranaro said kirja kaotuse. Mõlemad seeriad on nüüd viigis 2:2.

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea alistas koduväljakul Bergamo tulemusega 87:67.

Mantova võitis avaveerandi 24:21 ega loovutanud eduseisu enam kordagi, juhtides poolajaks 41:34 ja kolmanda neljandiku lõpuks lausa 70:47.

Algviisikus alustanud Veideman viibis väljakul 26 minutit ning viskas selle ajaga üleplatsimehena 25 punkti (kahesed 8/11, kolmesed 1/2, vabavisked 6/6). Lisaks kogunes eestlase arvele üks lauapall, 4 resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga. Tema takistamisel tegid vastased 5 viga.

Bergamo resultatiivseim oli 16 punkti visanud Ruben Zugno.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight kaotas võõrsil Latina Benacquista Assicurazionile numbritega 83:86.

Montegranaro juhtis avaveerandi järel 24:21 ning poolajaks kasvas eduseis kahekohaliseks – 47:37. Kolmandal veerandajal suutis Latina küll kaotusseisu veidi vähendada, kuid enne viimast kümmet minutit juhtis Montegranaro veel 68:60. Otsustav veerandaeg kaotati aga 15:26.

Treier sekkus mängu pingilt ning viskas 21 minutiga 15 silma (kahesed 2/6, kolmesed 3/6, vabavisked 2/2), mis tähistavad tema Itaalia esiliiga punktirekordit. Eesti koondislase senine punktirekord oli ühe silma võrra väiksem. Lisaks võttis ta 5 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe isikliku vea. Tema vastu tehti samuti üks viga.

Montegranaro resultatiivseim oli Valerio Amoroso, kelle arvele kogunes 20 punkti. Latina parim oli üleplatsimehena 23 punkti visanud Mike Carlson.

Mõlema seeria otsustavad viiendad kohtumised peetakse kolmapäeval.