Valge 37 punkti purustas vastase, Halleri korralikust mängust ei piisanud võiduks

-Robert Valge | Foto: Facebook

Egert Halleri koduklubi C.B.L’Hospitalet pidi Hispaania tugevuselt kolmandas liigas (LEB Silver) alla vanduma Hestia Menorca meeskonnale tulemusega 72:85 (21:23, 15:19, 17:25, 19:18).

Mäng algas võrdselt, kus kumbki meeskond ei saavutanud initsiatiivi ja esimene veerandaeg lõppes Menorca napi paremusega. Seejärel hakkasid vastased tabama kolmeseid (50% mängus), mille vastu ei piisanud ka  C.B.L’Hospitaleti väga hea tabavus kahepunktivisetel (68% tabavus mängus). Menorca oli parem ka lauavõitluses, haarates 33 palli Halleri klubi 27 vastu.

Meie mehe poolt oli korralik mäng, kui ca 15 minutiga viskas Haller 10 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/2, vabavisked 1/2), lisaks andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe vea. Hallerit toetasid Shota Gelazonia 13 ja Edgar San Epifanio Herrero 12 punktiga.

Menorca parimad võidumängus olid Richaud Jeron Felix Pack 18, Gabriel Torres Camps 13 ja Jan Stanislav Orfila Sternal 11 silmaga.

C.B.L’Hospitalet on liigatabelis 2 võidu ja 3 kaotusega 8. kohal. Järgmine vastane on 3. novembril võõrsil Arcos Albacete Basket.

Robert Valge vedas Hispaania tugevuselt neljandas liigas (LEB Bronze) Burgose duubelmeeskonna võimsa 37-punktilise esitusega suure võiduni C.B. Santurtzi SK meeskonna üle tulemusega 105:87 (30:13, 19:25, 24:22, 32:27).

Valge eestvedamisel tegi Burgose duubel mängu sisuliselt esimese veerandiga ära – see võideti 17 punktiga. Ülejäänud neljandikel äralangemisi ei tulnud ning edu natukene veel kasvatati ja võeti kindel võit. Burgose duubel tabas paremini igalt positsioonilt, oli tugevam lauavõitluses ning jagas paremini sööte.

Robert Valge oli selgelt meeskonna liider 37 punktiga (kahesed 11/16, kolmesed 3/5, vabavisked 6/6), noppis 3 lauapalli, andis 3 resultatiivset söötu, tegi ühe vaheltlõike ja 3 pallikaotust. Teda toetasid Igor Cvorovic 31 silma ja Victor Hernandez Aguilar 17 punkti ning 8 sööduga.

Santurzi SK parimad olid Unai Mendicote Rubio 25 ja Jon Urtxulutegi Navarri 18 punktiga.

Burgose duubel asub 3 võiduga liigatabelis teisel kohal. Järgmine vastane on 4. novembril võõrsil Pielagose meeskond.