fbpx
Close

Valmo Kriisa: minu karjääri algusaastatega võrreldes on korvpall kapitaalselt muutunud

-Valmo Kriisa BC Kalev/Cramoga 2008/09 hooaja meistritiitlit tähistamas (süles poeg Kerr Kriisa) | Foto: Siim Semiskar

-Valmo Kriisa BC Kalev/Cramoga 2008/09 hooaja meistritiitlit tähistamas (süles poeg Kerr Kriisa) | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpall peab tänavusel aastal oma 100. sünnipäeva ning selle auks ilmub erilehel Korvpall100.ee aasta jooksul 100 intervjuud erinevate inimestega korvpalli seest ja ümbert. Meie korvpall on aastate jooksul näinud mitmeid hullumeelse võitlejahingega pallureid, kuid isegi selle valdkonna eliidis särab eredalt Valmo Kriisa nimi.

Korvpallimängu alustanud ajal, kui isegi kolmepunktijoont veel maas polnud, pallis Kriisa meistriliigas aastani 2017, kui oli juba 40-ndate eluaastate alguses. Pikki aastaid ka Eesti koondist esindanud tagamehe sõnul on korvpall tema eluaja jooksul kapitaalselt muutunud. “Esiteks juba reeglid on mitu korda muutunud, jooned tulid maha, kolmepunktijooned, Igasugu vabaviskevariandid olid tookord, 1+1 ja mis imeasju seal oli. Selles suhtes on muutunud kõvasti. Kiirusest ja sellest ma üldse ei räägigi, mismoodi see on arenenud. Kindlasti ka agressiivsus. Seega jah – reeglid on palju muutunud,” rääkis Kriisa.

Kuna Valmo poeg Kerr on samuti liikumas tippkorvpalli suunas, siis on Kriisa mõelnud ka selle peale, milliseid omadusi on tarvis, et tänapäeval korvpallis edukalt läbi lüüa. “Tänapäeval on neid aspekte vähe rohkem, aga eks ise tuleb kõigepealt mees olla ja omad asjad ära teha. Kindlasti on vaja mingeid häid liigutusi, selliseid leivaliigutusi, mis peavad olema maailmatasemel, et üldse läbi lüüa – nii pette kui ka kaitse osas. Läbilöömiseks on kindlasti vaja ka väga häid agente. Peab olema komplektne sümbioos, ühest heast asjast ei piisa. Peab olema kõikide asjaolude kokkulangemine, siis võib midagi head tulla küll,” oli Kriisal vastus olemas.

Loe täispikka intervjuud siit: INTERVJUU | Noorena Spud Webbi fännanud igiliikur Valmo Kriisa: mina tema pikkuselt küll rõngani ei ulatunud

scroll to top