Vapralt võidelnud seitsmemeheline Kalev/Cramo pidi ikkagi CSKA paremust tunnistama

-Kristjan Kangur | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond pidi VTB Ühisliigas võitlusliku mänguga koduväljakul Moskva CSKA-le 95:105 alla vanduma.

Cramol tuli kohtumist vaid seitsme mehega mängida, sest erinevatel põhjustel jäid eemale Isaiah Briscoe, Sten-Timmu Sokk, Erik Keedus, Gregor Arbet ja Cedric Simmons. Vaatamata sellele oli CSKA esimesel poolajal suures hädas. Avaveerand kaotati 20:25 ja kodumeeskond võitis poolaja 54:46. Tõrvatilgana meepotis oli Kristjan Kanguri neli isiklikku viga.

Kalevlased olid ka suurema osa kolmandast veerandajast ees, aga viimastel minutitel tabas CSKA lühikese ajaga kaks kaugviset ning neljandale veerandajale läksid külalised vastu üheksapunktilises eduseisus. Venemaa tippmeeskond kasvatas vahet veelgi ja kokkuvõttes saadi kirja kümnepunktiline võit.

Kodumeeskonna eest viskasid Kristjan Kangur ja Bojan Subotic võrdselt 20 punkti. Branko Mirkovic lisas 17, Martin Dorbek 16, Janari Jõesaar 14 ja Thomas van der Mars 8 silma. Ainsana ei käinud väljakul Madis Soodla. CSKA parim oli 18 silma toonud Othello Hunter, Vitali Fridzon viskas 17 punkti.

Liigatabelis on CSKA (20-2) esikohal, Cramo (6-16) jätkab 13 meeskonna seas eelviimasel positsioonil.