fbpx
Close

VIDEO | Rauno Nurger Hispaanias harjumisest: peatreener ei räägi sõnagi inglise keelt

Avatar

Viimased neli aastat USA üliõpilasliigas NCAA mänginud Rauno Nurger alustab tänavu oma profikarjääri, kui liitus Hispaania esiliigaklubiga Huesca. Enne rahvuskoondisele appi tulemist sai 24-aastane ja 208 cm pikkune keskmängija esimesed muljed uuest klubist ka kätte.

Korvpall24.ee tõmbas noormehe koondise treeningul kaamera ette, et küsida, mis tunded Huesca meeskonnast on jäänud ning millisena loodab ta oma rolli tiimis näha.

Said Hispaania klubi Huescaga enne koondise juurde tulemist ka esimesed trennid teha ja mängud pidada. Mis tunne seal jäi?

Jõudsin nendega kaks sõprusmängu teha, mõlemad võitsime. Esimese mängu alustasin põhikoosseisus nr5 positsioonil ja teise mängu nr4 peal. Ilmselt ma mängin “nelja” ja “viite” vaheldumisi, oleneb vastastest. Meil on suhteliselt noor tiim – mitmed, kes mängivad esimest aastat professionaalselt, mitu meest otse ülikoolist. Meil on suhteliselt normaalne tiim.

Kuidas esimeste treeningutega Sul mulje jäi, mis taset Hispaania esiliigas oodata on?

Esimesed kaks nädalat pidid olema kõige raskemad. Oli väga palju jooksmist, saal oli päris kuum. Muidu tiim on normaalne ja treener ütles, et meeskond on üles ehitatud kaitsemängule ning sealt läheb siis edasi.

Neli aastat mängisid USA-s Wichita State’i ülikoolis, kuidas on kulgenud uue keskkonnaga ja ilmselt ka teistsuguse mängustiiliga?

Eks see mängustiil on teistsugune küll. Rünnakuaega on vähem ja söödumängu on rohkem. Üks asi, mis vajab harjumist mul, on see, et peatreener ei räägi meil inglise keelt. Abitreener on see, kes tõlgib väga palju trenni ajal. Natuke raske on aru saada, aga saame hakkama.

Kui keeruline selline olukord on, kui pead läbi tõlgi asjadest aru saama?

Eks mõned momendid on, et peab mõtlema, mida treener nüüd täpselt tahtis. Enamus ajast saame ikka aru, mida on vaja teha.

Millal Sa klubi juurde tagasi lähed ja millal teil hooaeg algab?

Ma lendan tagasi Hispaaniasse otse Serbiast pärast Serbiaga mängu. Mis Huesca tiimi puudutab, siis meil tuli kaks uut mängijat juurde, kellega ma pole veel kohtunud isegi. Tiim on ettevalmistusfaasis ning harjutame kokkumängu ja võtame igapäevaselt uusi liikumisi. Kõik pole selge, kes mängib või alustab põhikoosseisus. See on kõik ettevalmistav baas, kõik pole veel selge, kes alustab põhis või mängib.

Sinu eeldus on saada algviisikumeheks ja kohe esimesel hooajal ennast tõestada?

Täpselt nii. Tahan näidata, et olen suuteline Euroopas mängima korvpalli ning saan hakkama kõrgemal tasemel. On eesmärk tõestada ennast niipalju, et saan põhikoosseisu koha endale.

scroll to top
Inline
Inline