fbpx
Close

VIDEO | Sander Raieste loodab, et Hispaania pass aitab teha kõrgliigadebüüdi

Avatar

Eesti korvpallikoondise kahes viimases aknas on väga jõuliselt esile kerkinud ääremängija Sander Raieste, kes juba aastaid kuulub Hispaania tippklubi Baskonia hingekirja. Hooaja eel on 19-aastane ja 204 cm pikkune eestlane saanud teha trenni koos põhitiimiga ning lootus on, et tänavu õnnestub tal teha ka debüüt Hispaania kõrgliigas.

Korvpall24.ee portaal palus Raieste korvpallikoondise treeningul kaamera ette, et rääkida algavast klubihooajast, elust-olust Euroliiga tipptiimis Baskonia ning enda konkurentidest mänguajale klubisiseselt.

Sa alustad kolmandat aastat Hispaania tippklubis Baskonia. Oled teinud esindustiimiga trenni, kuid mis seisud Sul täpsemalt seal hetkel on?

Ma küll ei alustanud põhimeeskonnaga, ei öeldud ka, mis põhjusel, aga poole pealt võeti meeskonna juurde ehk siis, kui kontrollmängud algasid. Sel aastal saan ma jaanuaris Hispaania korvpalluri passi kätte. Ise arvasin, et (see juhtub) hooaja lõpus, kui kolm aastat saab täis, aga tegelikult juba uuest (kalendri)aastast. Kui õnnestub, siis loodetavasti saab ka suures Hispaania liigas mõned minutid kätte. Aga oleneb, kuidas ise mees olen ja asjad sujuvad. Õnne ka peab olema veidi.

Kas peatreeneriga oli juttu ka, kui kaua Sind põhimeeskonna juures hoitakse?

Täiesti lahtine, ma ise ka ei tea, kuidas edasi läheb, kui ma koondisest tagasi lähen.

Kas tasemeerinevus on esindusmeeskonna treeningute ja noortetiimi treeningute vahel väga suur?

Jah, ikka on, eriti füüsilise poole pealt. Mäng on palju kiirem ja füüsilisem. Treener on ka palju nõudlikum. B sats koosneb meil peamiselt noortest ja seal antakse rohkem andeks, et ongi koht, kus mängida ning õppida ja vigu lastakse rohkem teha. Noortel põhisatsis oodatakse seda, et palju ei tee, aga oma asjad teed korralikult ära ja sinu pealt ei kärise.

Kes on põhitiimis need mängijad, kellega Sina konkureerid mänguaja eest?

Põhiline on uustulnuk Shavon Shields, kes praegu on vist Taani koondise juures. Kui ma ei eksi, siis ta Itaaliast tuli. Ise varem ei teadnud temast midagi ja üllatas väga positiivselt. Ei tundunud võib-olla, et nii hea mängija on, aga tegelikult on päris osav. Teamlt on hea õppida. Ta on füüsiliselt küll hea, aga rõhub pigem meisterlikkusele. Punktid toob ta ikka mängulugemise pealt.

Kaugelt vaadates tundub teie tiimi hing ja süda olevat grusiin Tornike Shengelia. Mis mees tema on?

Hästi-hästi sümpaatne inimene. Ta võtab enda südameasjaks ja suhtleb väga palju noortega. Ta on meeskonna kapten ja rõhub ise ka sellele, et kui tema tuli meievanuselt Hispaaniasse, siis teda Valencias hoiti ja vanemad mehed aitasid. Ise tahab ta seda edasi anda. Temalt on hea õppida, kuna ta alati ütleb, et kui midagi jääb segaseks, siis tule küsi minult. Peab kasvõi ise trenni kinni ja on justkui teine treener. Ta on tiimi hing ja süda ja kapten.

Millal Sa pärast koondisemänge tagasi Hispaaniasse lähed?

Lähen tagasi 18. septembri õhtul ja siis jätkub ettevalmistus. Minu liigas algab hooaeg oktoobri alguses, seal on veel aega timmida. Kuna osad noored oli põhisatsi juures, siis ei ole saanud täiskomplektina trenni teha.

Aga ise loodad põhimeeskonna eest algaval hooajal oma esimesed minutid kirja saada?

Jah, lootus on igal aastal olnud. Sel aastal ilmselt kõige rohkem, kuna kui selle passi saab ja eest keegi ära vajub, siis see peaks nii palju kaasa aitama.

scroll to top
Inline
Inline