South Carolina konverentsi turniir lõppes veerandfinaalis, Kotsar oli hädas vigadega

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA-s kaotas Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond South Carolina Gamecocks kagukonverentsi veerandfinaalis Auburn Tigersile 64:73 ja langes konkurentsist.

Kui mängitud oli 7.49, tabas Kotsar kaks vabaviset ja viis South Carolina 12:11 juhtima. Enne tänast oli eestlane oma viimasest 30-st vabaviskest tabanud vaid 4. Mäng jätkus võrdsete heitlusena ning poolajale minnes oli seis viigis 36:36. Kotsar mängis avapoolajal vaid neli minutit, tehes selle ajaga ka 2 viga. Tasavägine mäng jätkus ka teise poolaja esimesed 12 minutit, kuid seejärel läks Auburn eest ära.

Pingilt sekkunud Kotsar kogus 7 mänguminutiga 2 punkti (kahesed 0/1, vabavisked 2/2) ja 2 lauapalli. Lisaks tegi ta 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

South Carolina parim oli kaksikduubli teinud Chris Silva, kes tõi 27 punkti ja 11 lauapalli. Auburni resultatiivseim oli samuti 27 punkti visanud Jared Harper. Tuleva NBA draft’i võimalik esimese ringi valik Chuma Okeke piirdus vaid 4 silmaga.

Auburn asub Associated Pressi ja USA Today reitingutabelites vastavalt 22. ja 24. kohal.

Kotsar ja South Carolina jäävad nüüd ootama, et teada saada, millisel viisil hooaega jätkatakse. NCAA finaalturniirile ehk „märtsihullusele“ tänavu kõigi eelduste kohaselt ei pääseta, kuid võimalik on saada kutse tugevuselt teisele turniirile (National Invitation Tournament), millest võtavad osa 32 finaalturniirilt välja jäänud meeskonda. Põhihooajajärgsete turniiride lõplikud tabelid avaldatakse Eesti aja järgi pühapäeva öösel vastu esmaspäeva.