fbpx
Close

Siim-Sander Vene ja Gran Canaria pikalt puhata ei saa: Malaga tuleb näljaselt ja nad tulevad võitlema!

-Siim-Sander Vene | Foto: Karl Rinaldo

-Siim-Sander Vene | Foto: Karl Rinaldo

Kui värskelt peatreenerit vahetanud Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria naasis neljapäeval Euroliigas võitude teele, siis vaid kaks päeva hiljem on tiimil ees järgmine katsumus, kui koduliigas võõrustatakse neist tabelis oluliselt kõrgemal paiknevat Malaga Unicajat.

Pärast Euroliiga mängu küsis Gran Canaria pressiteenistus ka eestlase mõtteid ees ootava ACB liiga mängu kohta ning uuris, mida meeskond peaks oma mängus veel muutma. “Me oleme uue treeneriga endiselt alles õppimise faasis ning meil on tõenäoliselt kõigest üks trenn ja üks viskamine aega, et viimases mängus tehtud vigu parandada. Seega, meil pole palju aega, kuid selline ajakava juba on,” alustas Vene intervjuud.

Liigatabelis 14 võidu ja 8 kaotusega koguni 5. kohal paikneva Malaga meeskonna kohta arvas eestlasest ääremängija: “Neil on hea meeskond ja nende hooaeg pole seni olnud halb. Saab olema raske mäng, me peame suutma jätkata arenemist ja hoidma üleval intensiivsust, mis meil oli Euroliiga mängus.”

Eelmisel nädalavahetusel Tenerife alistanud Gran Canaria jaoks oleks kaks liigavõitu järjest väga oluline saavutus. Seda meelt oli ka Vene: “Meie jaoks on iga võit suur asi ning me vajame iga võitu. Me mängime ka kodus, kus me veel eriti soovime võita. Iga mäng on meie jaoks väljakutse ja võidud aitavad palju.”

Kui Gran Canaria oli Euroliigas nädala sees edukas, siis Unicaja kaotas Eurocupi kohtumises Berliini Albale ja langes veerandfinaalis konkurentsist. Vene sõnul võib oodata, et tiim tuleb seetõttu uuele mängule näljasemalt peale, sest pärast iga kaotust tahetakse ennast kohe parandada ning eurosarjast väljakukkumise järel saab Malaga keskenduda nüüd üksnes koduliigale.

“Malaga tuleb näljaselt ja nad tulevad võitlema!” oli eestlase kindel sõnum, et Gran Canaria peab koduplatsil valmis olema. Malaga liidrid koduses liigas on tänavu olnud hispaanlane Jaime Fernandez (keskmiselt 12,9 punkti ja 5,1 söötu mängus), ameeriklane Brian Roberts (11 p ja 3,6 rs), kanadalane Kyle Wiltjer (11,9 p) ning eestlastele hästi tuttav grusiin Giorgi Shermadini (10,5 p ja 5,1 lp).

Gran Canaria on Hispaania kõrgliigas hetkel 7 võidu ja 15 kaotusega 18 meeskonna hulgas 14. positsioonil. Siim-Sander Vene on seni Hispaania liigas kaasa teinud 7 mängu ning keskmiselt 13,9 minutiga kogunud 4,1 punkti ja 1 lauapalli.

scroll to top