fbpx
Close

Žalgirise järelkasvu treener: Kerr Kriisa on hetkel Baltikumi üks lootustandvamaid noori

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

-Kerr Kriisa | Foto: Kaunase Žalgiris

Leedu hiiu Kaunase Žalgirise U18 noortemeeskonna selle aasta üks silmapaistvamaid talente on olnud eestlane, 18-aastane ja 189 cm pikkune Kerr Kriisa. See hooaeg on võidetud noorte Euroliiga etapp ja meie mees valiti seal parimaks mängijaks. Noorte Euroliiga finaalturniiril jäädi kõva võitlusega alagrupis viimaseks ning Žalgirist ei päästnud ka eestlase südikad esitused. 

Korvpallisõprade rõõmuks võis Kriisat vahetult enne Euroliiga finaalturniiri ka Eestis pallimas näha, kui Pirita Majandusgümnaasiumis peeti Euroopa noorte korvpalliliiga (EYBL) superfinaal. Žalgirise mängumehed jäid Minski Tsmoki ja KA Tallinna Kalevi U20 meeskondade järel kolmandaks. Viimase vastu viis kolmest tabanud Kriisa näitas hingestatud ja küpset korvpalli ning tunnustas aumehena Kalevi pallureid turniirivõidu puhul.

Korvpall24.ee oli EYBL-i superfinaalis kohal ning uuris nii Kriisalt endalt kui ka tema treenerilt Mantas Šerniuselt noormehe arengu ja edasiste plaanide kohta. Mängumehe sõnul oli Žalgirisega liitumine igal juhul õige samm, kuigi tõdes, et Eestisse jäämine poleks ka halb variant olnud, sest Tartus algas noorenduskuur ning mänguaega oleks saanud piisavalt.

Leedus on Kriisa arvates aga teistsugune mentaliteet nii mängijatel kui ka treeneritel. Kõik tahavad saada tippkorvpalluriks ja poiste silmis muud varianti polegi. Lisaks mänguliste oskuste arengule on Kriisale tasapisi kohalik keel hakanud selgeks saama: “Saan treenerist juba leedu keeles ka aru, mida ta põhimõtteliselt öelda tahab. Ta seda ise vist veel ei tea ja räägib asjad ka inglise keeles üle (muheledes – toim.).”

Treener Šerniuse sõnul on Kriisa praegusel hetkel Baltikumi peale üks lootustandvamaid noori: “Ta on teinud kaasa mitu trenni Euroliigas mängiva põhimeeskonnaga. Olen pärast seda temast rääkinud peatreener (Šarunas) Jasikeviciusega, kes ütles, et Kriisa ei näe üldse noore palluri moodi välja. Poiss mõistab korvpalli, on väga kõrge IQ-ga. Võib-olla isa (Valmo Kriisa – toim.) on aidanud tal mängu paremini mõista. Kerr suudab visata ja läbi murda. Ütleksin, et edasine sõltub tema suhtumisest treeningutesse ja vahest kasvab veel paar sentimeetrit juurde.” Šerniuse meelest tuleb Kriisal aga järgmisele tasemele jõudmiseks tublisti vaeva näha jõunäitajate arendamisega.

Enda puuduseid teab ka Kriisa väga hästi: “Esmalt tuleb vasak-parem sammudelt vise sisse saada. Arendan oma nõrgad küljed tugevamaks ja siis hiljem võib hakata vaatama nende kõrgemate kohtade poole (Euroliiga, NBA – toim.). Eks füüsise osas on ka kindlasti tööd vaja teha, aga ma iga päev näen enda lihastega vaeva ning tean mida teen.”

Kriisa hellitas lootust, et vahest on järgmisel hooajal võimalus põhimeeskonna eest minuteid saada. Vaatamata meie mängumehe suurele potentsiaalile treener Šernius seda väga tõenäoliseks ei pidanud: “Järgmisel hooajal ma siiski tema liitumist põhimeeskonnaga veel ei näe. Ennekõike seetõttu, et meil Leedus on reeglid, mis keelavad liiga paljude välismaalaste kuulumise meeskonna koosseisu. Arvan, et põhiliselt hakkab ta mänguaega saama tasemelt teises liigas.”

Ka tänavusel hooajal tegi Kriisa kaasa just Leedu esiliigas ehk NKL-is, kus 34 kohtumisega kogus eestlane keskmiselt 21,3 minutit, 6,5 punkti, 3,2 resultatiivset söötu ja 2 lauapalli mängus. Žalgirise duubelmeeskond pääses esiliigas play-offi, kuid langes kohe avaringis konkurentsist.

scroll to top