Kotsari koduklubi imeline võiduseeria sai põnevusmängus lõpu

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: MSSP

Saksamaa kõrgliigas katkes Maik-Kalev Kotsari koduklubi Hamburgi Towersi viiemänguline võiduseeria, kui pühapäeval jäädi 69:73 alla kaotuseta püsivale Ulmi korvpalliklubile.

Kodusaalis mänginud Hamburg alustas kohtumist kindlalt ja avaveerandi järel juhiti 25:20. Teisel veerandil pääseti Terry Alleni kolmese järel ka 13 punktiga ette, kuid poolajaks sulas edu vaid kahele silmale – 40:38. Kolmas veerandaeg möödus punkt-punkti heitluses, ent neljandal suutis Ulm end ette rebida. Poolteist minutit enne mängu lõppu jõudsid väljakuperemehed kahe punkti kaugusele, kuid enamat ei suudetud.

Algviisikus alustanud Kotsar mängis 27 minutit ja viskas selle ajaga viis punkti (kahesed 1/2, vabavisked 3/4). See oli ühtlasi esimene kord, kui 23-aastane eestlane Saksamaa kõrgliigas ühekohalise punktisummaga piirdus. Lisaks kogunes tema arvele seitse lauapalli, kaks resultatiivset söötu, üks pallikaotus ja neli isiklikku viga.

Üleplatsimeheks kerkis Jordan Swing, kes viskas kaotajate kasuks 19 punkti. Ulmi resultatiivseim oli 17 punkti visanud Dylan Osetkowski, kes hankis lisaks ka seitse lauapalli. Hamburg pidi teist mängu järjest läbi ajama oma parima skooritegija Kameron Taylorita, kes taastub reievigastusest.

Alles teist hooaega Saksamaa kõrgliigas mängiv Hamburg jagab nüüd 10 punktiga koos Crailsheimi, Ludwigsburgi ja ühe kohtumise vähem pidanud Ulmiga teist kuni viiendat kohta. Liigatabelit juhib 12 punktiga Müncheni Bayern, kes alistas täna 93:71 Giesseni 46ersi.

Bis zum Schluss ein knappes Ding, das leider in einer ersten Niederlage für uns endet. Dennoch gut gekämpft, Jungs, wir…