Kullamäe ja Palma hooaeg lõppes veerandfinaalseeria kolmandas mängus

-Kristian Kullamäe | Foto: CB Imprenta Bahía San Agustín Twitter

Hispaania esiliiga kolmandas ehk otsustavas veerandfinaalkohtumises pidid Kristian Kullamäe ja Palma tunnistama võõrsil Breogani 80:68 (18:19, 18:19, 20:20, 24:10) paremust ning see tähendab, et play-off ja 2020/21 hooaeg sai eestlase koduklubi jaoks läbi.

Kui kahes esimeses veerandfinaalmängus oli 22-aastane Kullamäe üleplatsimees, siis kolmandas kohtumises suudeti eestlase hoogu pidurdada. Eesti koondise tagamängija arvele jäi 27 minutiga vaid 2 punkti (kahesed 0/4, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), kaks lauapalli, resultatiivne sööt, neli pallikaotust ja viis isiklikku viga.

Play-offi kolmes mängus kogus Kullamäe keskmiselt 32,5 minutiga enda arvele 14,7 punkti, võttis 1,7 lauapalli ja andis 2,3 resultatiivset söötu.

Palma ning kogu kohtumise parimana sai Pol Figueras Lopezi statistikasse kirja 18 punkti. Ronnie Harrell Jr toetas teda 13 ja Jacobo Diaz 11 silmaga.

Kahekohalise punktisummaga panustasid Breogani võitu neli meest. Enim punkte tõi Adam Sollazzo, kelle arvele kogunes 16 silma. Ivan Uceda toetas teda 14, Kevin Larsen 11 ja Jose Frias 10 punktiga.

Kullamäe koduklubi lõpetas Hispaania esiliiga põhiturniiri 7. kohaga ning läks veerandfinaalis vastamisi teisena lõpetanud Breoganiga. Kui esimeses veerandfinaalkohtumises sai Palma vaatamata eestlase resultatiivsele etteastele suure kaotuse, siis teises mängus suutis üleplatsimeheks kerkinud Kullamäe lisajal seeria viigistada. Kuid lõpuks võttis kahe võiduni peetavas veerandfinaalis oma Breogan, kes liigub edasi poolfinaali, kus vastu tuleb Alicante.

Lõppenud klubihooajal tegi eestlane Palma särgis kaasa 31 kohtumises, milles viskas keskmiselt 30,5 minutiga 16 silma (kahesed 49%, kolmesed 31,2% ja vabavisked 88,9%), hankis 3,3 lauapalli ja jagas 2,3 tulemuslikku söötu. Eelmisel aastal Real Canoe ridades jäi 22 mängus keskmiselt 22,4 minutit väljakul viibinud Kullamäe arvele 11,9 punkti, 2,2 lauapalli ja 1,5 resultatiivset söötu.

Möödunud suvel sõlmitud kolme aasta pikkuse lepinguga kuulub Kristian Kullamäe tegelikult Hipsaania meistriliigas palliva Burgosega ridadesse, kes lõpetas kõrgliiga põhiturniiri 6. kohal ning alustab peagi veerandfinaalseeriat Tenerife vastu.